Nebula SD-WAN ile Çok Daha Güçlü ve Esnek Ağlar

Sektördeki trendleri yakından takip eden yeni nesil ağ teknolojileri şirketi Zyxel, SD-WAN çözümü ile kurumsal ağlarda esneklik ve maliyet avantajı vaat ederken, altyapı ve bağlantı kalitesini de en uç noktaya taşıyor.

Güncel araştırmalar; dünya genelinde tarihler 2025’i gösterdiğinde şirketlerin yüzde 80’inin yeni şubeleri olacağını ve bu yüzden kurumların daha çok bulut çözümlerine ihtiyaç duyacağı gerçeğini ortaya çıkartıyor. Zyxel Kurumsal Kanal Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal, Türkiye’de bu nedenle birçok farklı lokasyonda dağıtık yapıda hizmet veren her ölçekten kurumun ağırlıklı olarak bulut çözümlerine yöneldiğinin altını çiziyor.

Ömer Faruk Erünsal’ın verdiği bilgiye göre; Yazılım Tanımlı Geniş alan Ağ, (SD-WAN *Software-Defined Wide Area Networking)şube ağ yapılarını basitleştirmek ve merkezi olarak yönetilen WAN sanallaştırmayı kullanarak optimum uygulama performansını yakalamak için devrimsel bir yöntem. Geleneksel WAN bağlantılarının aksine SD-WAN, yüksek kapasiteli network çevikliği ile hat maliyetlerinde tasarruf sağlıyor.

Ömer Faruk Erünsal ile Zyxel Neubla ailesi hakkında gerçekleştirdiğimiz röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?