Mobilexpress Dokuz Ayda 160 Milyon İşleme Aracılık Etti

44 milyon kayıtlı karta ve 1,5 milyondan fazla kart havuzuna sahip olan Türkiye’nin en büyük ödeme platformu Mobilexpress, yılın ilk 9 ayına ilişkin verilerini açıkladı.

2021 yılının ilk 9 ayında 160 milyon adet işleme aracılık ettiğini açıklayan Mobilexpress, hem finans hem de finansal teknoloji sektöründe deneyimli, güçlü projelerde rol almış ekibiyle dikkat çekiyor.

Mobilexpress’in Ocak – Eylül 2021 dönemine ait verileri şöyle sıralanıyor:

– 160 milyon adet işleme aracılık edildi.
– 2021 yılının ilk 9 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 137 büyüme kaydedildi.
– Türkiye ortalaması 12 olan “dakikada işlem adedi”nde dakikada 40 bin ile rekor kırıldı.
– Temmuz – Eylül 2021 döneminde 10 Milyon TL’lik şüpheli işlem engellendi.

Mobilexpress Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ece Berkol, konuya ilişkin şunları söylüyor: “Mobilexpress ekibi olarak tüm çalışmalarımızı müşterilerimizin kendi işlerine odaklanabilmesini sağlamak üzerine yoğunlaştırıyoruz. Türkiye’nin çeşitli sektörlerinden dev markaların yanı sıra ülkemizin pazaryeri kategorisindeki en büyük firmalarına da hizmet sunuyoruz. Bu süreçte bir kez daha kanıtladık ki Türkiye’deki tüm e-ticaretin yürütülmesine yeter seviyede bir teknolojik altyapıya sahibiz. Bu kapasitemiz sayesinde, müşterilerimize pürüzsüz bir satış deneyimi sunma imkanı verdik. Sadece e-ticaret sektöründe rekabet gücünü kanıtlamış büyük oyunculara değil, ekonomimizin bel kemiği kobilere de bu deneyimi ve aradıkları avantajlı fiyatları sunmayı başardık. Yılın ilk 9 ayında dakikada 40 bin adet işlemin sınırlarını zorladığımız bir performans ortaya koyduk. Fraud ürünümüzle de son 3 ayda (Temmuz – Ağustos – Eylül) tam 10 milyon TL’lik şüpheli işlem yakaladık. Sektörde ezber bozmaya devam edecek deneyimli ekibimizle yeni başarı hikayelerine imza atmak için sabırsızlanıyoruz.”