Melo App “Bir Tıkla” Güzelliği Evinize Taşıyor

Dijital güzellik asistanı Melo App, Türkiye’de kişisel bakım ve güzellik hizmetlerini sadece “bir tıkla” müşterilerinin bulunduğu konumda; evinde, ofisinde, otelinde almasını sağlayan ilk teknoloji girişimi.

Melis Bilgili Baki

Salgın hayatımızda birçok şeyi değiştirdi, dijitalleştirdi. Kim derdi ki güzellik ve bakım hizmetlerinin de dijitalleşeceğini! Melo App, geçmişi çok eskilere dayanan kuaför ve güzellik hizmetlerinin yeni dönem ekonomisine kazandırılmasının özel örneklerinden biri. Kişisel bakım ve güzellik sektöründe yer alan firmaların, müşterilerin ve uzmanların ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş ve inovatif çözümler üreten bir teknoloji ve reklam şirketi olan MeloKnows Bilgi Teknolojileri ve Reklam Hizmetleri AŞ’nin de ilk ürünü.

MeloKnows’un ilk ürünü olan Melo App, Türkiye’de kişisel bakım ve güzellik hizmetlerini sadece “bir tıkla” müşterilerinin bulunduğu konumda; evinde, ofisinde, otelinde almasını sağlayan ilk girişim. Üstelik müşteriler dilerse tarzını beğendikleri uzmanı keşfederek bu uzmanın salonundan da kolaylıkla randevu oluşturabiliyorlar. En yetenekli kişisel bakım ve güzellik uzmanlarını bir araya getirerek bu hizmetlere ihtiyacı olan müşterilerin, istediği uzmandan istediği yer ve zamanda kolayca randevu almasını ve güvenli ödeme yapmasını sağlayan bir dijital güzellik asistanı olarak hizmet veriyor.

Melo App’in hikayesi, makyaj sanatçısı olan kurucusu Melis Bilgili Baki’nin “Teknoloji bu denli hayatımızın merkezindeyken, neden mesleğimi dijitale taşıyarak insanların güzellik ve kişisel bakım alanındaki ihtiyaçlarını online bir hizmet ile karşılamıyorum?” sorusuyla başlıyor. Melis Bilgili Baki, Melo App’i kurma fikrini şöyle anlatıyor: “Melo’dan önce, makyaj sanatçılarının boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, çalışmalarını profesyonel şekilde yürütebilecekleri bir platform yoktu. Müşteriler sadece özel günlerinde kuaförünü ve makyaj sanatçısını eve çağırabiliyordu. Oysa trafiğin ve şehir hayatının yoğun olduğu pek çok şehirde, birçok kadın ve erkek güzellik merkezlerine gitmek için büyük bir zaman harcıyordu. Üstelik hamile, hasta, yaşlı ya da yorgunsanız; bebeğiniz ya da çocuğunuz varsa, mahremiyet ya da hijyen endişeleriniz nedeniyle dışarı çıkamıyorsanız bakımlı olmak hiç de kolay değildi. İşte dijital güzellik asistanı Melo tam da bunun için doğdu.”

Azerbaycan ve İran’dan da talep görüyor

Kişisel bakım ve güzellik alanında yer alan müşterilerin, profesyonellerin ve markaların ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda yaratıcı, yenilikçi projeler üreterek onların hedeflerine ulaşmasını sağladıklarını anlatan Melis Bilgili Baki, “Biz önce MENA bölgesinde sonra dünyada “güzellik” denince ilk akla gelen uygulama olmayı hedefliyoruz. Bugün haftalık olarak yüzde 120, aylık yüzde 98 gibi bir büyüme rakamına sahibiz” diyor.

Türkiye’nin yanı sıra Azebaycan ve İran’dan da hatırı sayılır sayıda takipçileri olduğunu anlatan Melis Bilgili Baki, yurtdışında öncelikle MENA Bölgesine açılmak istediklerini anlatıyor. Pandemi döneminde büyük bir talep artışı yaşadıklarını anlatan Melis Bilgili Baki, bu süreçte dijital yatırımlarını sürdürerek teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini söylüyor.

Enterprise Next röportajlarında konuğumuz olan Melo App Kurucusu Melis Bilgili Baki ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbeti aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?