Mali Müşavirlere Dijital Kalfa

Sistem Global Danışmanlık, mali müşavirlerin geleceği şimdiden yakalamalarını sağlamak için Kalfa’m Projesi’ni hayata geçirdi. Kalfa’m, mali müşavirlerin günlük iş yükünü azaltırken, teknoloji destekli yeni nesil servis hizmeti ile Mali Müşavirlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunacak.

Dijital dönüşüm tüm meslek gruplarında köklü değişimlere yol açıyor. Mali müşavirler, ağır mevzuat yükleri ve günlük olarak yapmak zorunda oldukları iş başlıkları ile külfetli bir çalışma hayatı yaşıyor. İstihdam ve işletme giderleri de eklendiğinde mali müşavirlerin geleceğe yatırım yapma gereklilikleri ortaya çıkıyor.

Kalfa’m, mali müşavirlerin iş yükünü yüzde 80 oranında azaltacak dijital bir partner. Hemen hemen tüm sektörlerde dijital dönüşüm konuşulurken, Kalfa’m, mali müşavirler için yeniliği hem yorucu hem de maliyetli olmadan çözüme kavuşturuyor.

Kalfa’m mali müşavirlik ofislerinin tüm iç operasyonlarını üzerine alıp, dijital dünyanın nimetlerini sonsuz şekilde ortaya koyuyor. Mali müşavirleri rutin iş yükünden kurtaracak olan Kalfa’m, onların gerçek müşterilerine odaklanmalarını, reel ve yönlendirici mali müşavirlik hizmeti yapmaya yönlendiriyor. Kalfa’m gerekli tüm resmi kayıtları yaparak, tüm mizan, beyan ve müşteri bazlı mali raporları üretip, doğru zamanda ve denetlenmiş olarak mali müşavirin emrine ve onayına sunuyor.

Yeni nesil ve uygun teknolojilerle geliştirilen Kalfa’m dijital mevzuat alt yapısına da sahip ve Sistem Global Danışmanlık’ın 25 yıllık bilgi birikimi ve tamamlayıcı hizmet kalitesini temsil ediyor.

Yetişmiş kalifiye insan gücünün gelişmiş bir ülke için öneminin inkar edilemeyeceğini söyleyen Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu, “Kalfa’m  mali müşavirlik sektörünün en yenilikçi adımlarından biridir. İş hacimlerinin büyümesine paralel, insan kaynağı ihtiyacı da büyüyor. Bugün sayısı elli bini geçen mali müşavirlik ofislerinin hiç olmadığı kadar güvenilir bir yardımcıya, kalfaya ihtiyacı var. Kalfa’m bir meslek grubunun dijitalleşmesinin önünü açmak ve mali müşavirleri sürdürülebilir pratiklik kavramı ile tanıştırmak için tasarlandı” dedi.

Hüseyin Karslıoğlu, dijital olarak hep birlikte dönüşemezsek oyun dışı kalacağımızı da sözlerine ekleyerek, “Kalfa’m ülkemizin önemli yazılım gruplarının bir araya gelerek oluşturduğu bir ürün. Kalfa’m uçtan uca ilk mesleki dijitalleşme örneği olarak kayıtlara geçti. Kontrol edilmiş güvenilir, doğru zamanlı ve çok uygun maliyetlerde sonuç üreterek, mali müşavirlerin mesleklerinin esası olan katma değer üretme ile aktif müşavirlik yapma imkanı sağlayan Kalfa’m meslek profesyonellerinin yolunu aydınlatacak” diye konuştu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?