Lojistiğe Teknolojik Çözüm: Yolda.com

Enterprise Next röportajlarında bu hafta konuğumuz Yolda.com Kurucularından Volkan Özkan oldu.

Günümüz iş ortamının ihtiyaçları ve salgın sonrası oluşan yeni beklentiler lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde yenilikçi yaklaşımlara ihtiyacı ortaya çıkardı. Özellikle ülkemizde bir firma sevkiyat ihtiyacını karşılamak için hala onlarca telefon görüşmesi yapıyor, birçok kağıt, belge ve evrak işi ile uğraşıyor. Ayrıca tüm tırı ya da kamyonu dolduracak kadar ürünü yoksa sevkiyat süreci oldukça maliyetli hale dönüşüyor.

Yolda.com kurucuları Volkan Özkan ve Murad Özsert bu sorunlara çözüm olmak ve çoktan dijitalleşmesi gereken sektörü dönüştürmek için lojistik teknolojisi sektöründe (FreightTech) güçlerini birleştiren iki profesyonel. Volkan Özkan lojistik sektöründe hem yurt dışında hem yurt içinde deneyime sahip. Murad Özsert ise aileden gelen lojistik deneyiminin yanı sıra teknoloji konusunda uzman. Sektörün ihtiyaçlarını tespit ederek, ezber bozan bir çalışmaya imza atmak için bir araya gelen iki uzman, parsiyel taşımacılığa ve paylaşım ekonomisine odaklanıyor.

En önemlisi de parsiyel taşımacılığın göz ardı edilmemesi gerektiğini vurgulayan Yolda.com kurucuları, yurt içinde ve yurt dışında fırsatın bu alanda olduğunu tespit ettiklerini bu nedenle de parsiyel taşımacılıkta başta KOBİ’ler olmak üzere tüm şirketlerin çözüm ortağı olduklarını belirtiyorlar.

Özetle Yolda.com yalın, çevik, dinamik ve hızlı yapısı, teknoloji altyapısı ve uzman ekibi ile B2B iş ortakları için tüm operasyonu uçtan uca yönetiyor. Atıl kapasitenin önüne geçerek taşımacılığı verimli hale getiriyor ve lojistik sektörünün dijital dönüşümüne yardım ediyor. Aynı zamanda paylaşım ekonomisi odaklı hareket ederek, bireysel taşıyıcılara destek oluyor, onlara bir platform ve yeni iş fırsatları sunuyor. Böylece lojistik maliyetlerini azaltıyor, müşteri memnuniyetinin artmasını sağlıyor ve karbon ayak izinin düşmesine yardımcı oluyor.

Volkan Özkan ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbeti aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?