İş Yapış Şekilleri Netleşiyor Sanallaştırma Öne Çıkıyor

VMware de çoğu çok uluslu şirkette olduğu gibi uzaktan çalışma konusuna aşina bir şirket. COVID-19 süreciyle birlikte iş süreçlerinde bir yoğunlaşma olduğunu kaydeden VMware Türkiye Ülke Direktörü Murat Mediçeler ile son dönemi ve gelecek planlarını konuştuk.

Bu süreçte trafikte kaybedilen zamanın da kendilerine kaldığını belirten Murat Mediçeler, “Bu sürecin bize tek olumsuz etkisi müşterilerimizi özlememiz oldu. Büyük ölçekli müşterilerle çalışıyoruz ve bu kurumlar altyapı tarafındaki gereklilikleri bilen ve iş planlarını buna göre hazırlayan yapılar. Ancak işlerimizi her ne kadar online olarak sürdürebilsek de günün sonunda müşterilerimiz ile yüz yüze konuşup sohbet etmeyi özlüyoruz” dedi.

Süreç dijital dönüşümü tetikledi

Dijital dönüşüm kavramının son dönemde çok fazla konuşulduğunu ancak tam anlamıyla eyleme geçme süresinin geciktiğine vurgu yapan Mediçeler, “Bu karantina süreciyle birlikte şirketler bir yandan dijital dönüşümün önemini daha iyi kavramış oldu. Bunun da tüm işletmelere içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreçten de olumlu bir şeyler çıkartabilme fırsatı tanıdığını düşünüyorum” şeklinde görüş belirtti.

VMware’den Dijital Sohbetler

VMware öte yandan tüm ekosistemi Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştireceği bir dizi webinarda buluşturuyor. İlki 21 Nisan 2020’de gerçekleştirilecek olan buluşmalar, VMware çözümlerini konunun uzmanlarından dinlemek isteyen herkesin katılımına açık olacak.

VMware Türkiye Ülke Direktörü Murat Mediçeler ile yaptığımız röportajı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?