İnovasyon ve Teknoloji Makyajla Buluştu

Enterprise Next röportajlarında bu hafta konuğumuz, makyajı teknoloji ve inovasyonla buluşturan Flormar ve PulpoAR oldu.

Flormar; müşteri odaklı küresel vizyonu ile makyaj severlerin ihtiyaçlarına cevap veren, ürünlere dokunmadan güvenli makyaj ve alışveriş deneyimi sunan yeni projesi ile yine sektöründe fark yaratmaya devam ediyor. Renkli kozmetik pazarındaki 50 yılı aşkın tecrübesiyle, 110 ülkede varlığını gösteren ve dünya çapında her yıl ortalama 100 milyon kadına ulaşan Flormar, gücünü renk ve çeşitlilikten alan dünyasını, yeni teknoloji atılımı olan artırılmış gerçeklik uygulaması Flormar Sanal Makyaj ile daha da zenginleştiriyor. Salgınla beraber değişen tüketim dinamiklerini ve dijitalleşmenin etkisiyle müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını dikkate alan, doğru analiz eden Flormar, artırılmış gerçeklik konusunda başarıları ile bilinen Türk teknoloji girişimi PulpoAR ile hayata geçirdiği Flormar Sanal Makyaj deneyimi sayesinde güvenli – temassız makyaj deneyimi sunuyor ve bu deneyimi daha renkli, daha inovatif, daha güvenli hale getiriyor.

Rakamlarla Sanal Makyaj

·        3 haftada 1 milyon deneme yapıldı.
·        38.000 kişi (tekil) toplamda 1.265 saatlik süre Flormar Sanal Makyaj deneyimini yaşadı.
·        1 kişi ortalama 26 renk denedi ve en az 2 dakika boyunca sistemde kaldı.
·        En çok denenen ilk 3 kategori sırasıyla; Ruj, Oje, Eyeliner

Konu hakkında Flormar Marka İletişim Müdürü Gökçen Akyol Yamaner ve PulpoAR Kurucu Ortağı ve CEO’su Onur Candan ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?