İki Büyük Şirket Daha DE-CIX DirectCLOUD’u Seçti

DE-CIX’in kurumlara ve İnternet Servis Sağlayıcılarına (ISP), tek bir bağlantı ile yüzlerce bulut hizmet sağlayıcısına en az gecikme oranı ile özel erişim sağlayan DirectCLOUD hizmeti, Havayolları BT Çözümleri sunan Hitit Bilgisayar Sistemleri ve Türkiye’nin lider online sipariş platformlarından biri tarafından kullanılmaya başlıyor. DE-CIX DirectCLOUD ailesine katılan iki yeni şirket DE-CIX bağlantısı ile Google Cloud, Amazon Web Services ve çok daha fazla bulut hizmet sağlayıcısına erişim sağlayacak.

DE-CIX’in global verilerine göre, bilişim dünyasının en hızlı büyüyen alanlarından biri olarak gösterilen bulut sektörünün 2020’ye kadar hacmini dörde katlaması bekleniyor. Böylesi büyük potansiyele sahip bulut bilişim ekosisteminde DE-CIX, müşterilerine sunduğu DirectCLOUD hizmetiyle minimum gecikme oranı, garanti bant genişliği ile güvenli ve kesintisiz erişim gibi faydalar sunuyor.

Bu faydalara odaklanan ve Türkiye’nin tek resmi internet değişim operatörü DE-CIX İstanbul’un küresel tecrübesine güvenen kurumlar ve ISP’ler, bulut erişimlerinde DE-CIX hizmetlerini tercih etmeye başladı. Yirmi yıldan beri değişim ihtiyacı içinde olan seyahat sektöründeki tüm oyunculara havayolları BT çözümleri sunan Hitit Bilgisayar Sistemleri ve Türkiye’nin lider online sipariş platformlarından biri DE-CIX’in DirectCLOUD hizmetinin ilk kullanıcıları oldu.

DE-CIX Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “DirectCLOUD hizmetimizin ilk kullanıcıları olan Hitit Bilgisayar Hizmetleri’nin ve Türkiye’nin lider online sipariş platformlarından birinin, bölgedeki üssümüz olan DE-CIX İstanbul’a katılmaları bizi çok onurlandırdı. Türkiye’nin tek resmi İnternet Değişim Noktası olarak DE-CIX İstanbul, veri merkezi ve operatör bağımsız bir bağlantı ve eşleştirme (peering) noktası. Artan bulut bağlantı ihtiyaçları ve bağlantı gerekliliklerine paralel olarak güvenilir bir ortak arayan tüm kurumları DirectCLOUD hizmetimizle tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz”.

DE-CIX DirectCLOUD Hizmeti’nin Faydaları:

• İstanbul’da bulunan DE-CIX Apollon platformu ile bulut sağlayıcılarına doğrudan erişim
• Garanti bant genişliği
• Yedek bağlantı
• İnternetten bağımsız
• DDoS saldırılarına karşı güvenli
• Paket iletimlerde minimum gecikme ve kesintisiz paket iletim güzergahları
• Etkin Hizmet Seviyesi Anlaşmaları (SLAs)
• Ölçülebilir ve güvence altına alınmış kalite
• Bulut Hizmet Sağlayıcıları ile doğrudan işbirliği yapma gereksinimi yok