İdea Teknoloji Ar-Ge ile Büyüyor

Bu hafta röportaj konuğumuz İdea Teknoloji oldu. Salgın döneminde Ar-Ge yatırım ve projelerini artıran şirket, emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

İdea Teknoloji Çözümleri, 2005 yılında, satış süreçlerinin daha etkin yönetimini sağlayacak yazılımlar geliştirmek amacıyla kurulan bir yapı. 65’ten fazla Ar-Ge mühendisiyle bugün hem satış-dağıtım hem de FinTek (Elektronik Finansal Uygulamalar) alanında Türkiye’nin ve dünyanın lider şirketlerinin iş ortağı olarak faaliyet gösteriyor.

“Bir adım önde” vizyonuyla satış – iş uygulamaları ve vergi teknolojileri alanlarında yeni çözümler geliştirmeyi sürdürmekte ve müşterileri için “bir sonraki adımın” hazırlığını yaptıklarını ifade eden İdea Teknoloji Genel Müdürü Emre İyibilir, “Alanımızda ilkleri gerçekleştiren, vizyoner bir şirketiz. İlk web tabanlı CRM çözümü, ilk e-fatura ve e-arşiv fatura özel entegratörü, ilk e-defter yazılımını üreten, ilk e-irsaliye özel entegrasyon izni alan entegratörlerden biri olarak öne çıkıyoruz. Bilişim 500 Listesi CRM Yazılımı kategorisinde 6 yıldır en büyük yerli şirket olarak yer alıyoruz ve Türkiye’nin 500 büyük hizmet ihracatçısı arasında bulunuyoruz” dedi.

Öncelik Ar-Ge

İdea Teknoloji Çözümleri olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge merkezi yetki belgesini 2014 yılında aldıklarına vurgu yapan İdea Teknoloji Ar-Ge Merkezi Direktörü Yalçın Tercan, “2019 yılı en yüksek Ar-Ge harcaması yapan Türkiye’deki 1000’in üzerindeki Ar-Ge merkezi içinde 164. sırada yer alıyoruz. Ciromuzun yüzde 28’ini Ar-Ge ‘ye yatırıyoruz. Gelirimizin yüzde 50’ye yakını da Ar-Ge projelerinin ticarileşmesinden elde edilen gelire dayanıyor. Odak alanlarımız olan finansal teknolojiler, satış-dağıtım uygulamaları ve biyoinformatik çerçevesinde Ar-Ge faaliyetleri ve projeler şekillendiriyoruz. 2020 yılı içerisinde TÜBİTAK Sanayi Ar-Ge Destek Programı yapılan iki proje başvurusu da destek almaya hak kazandık” şeklinde görüş belirtti.

Emre İyibilir ve Yalçın Tercan ile gerçekleştirdiğimiz sohbeti aşağıdan izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?