Hewlett Packard Enterprise ile Birleşen Micro Focus Artık Çok Daha Güçlü

Detaylar Micro Focus’un 17 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilen toplantısında paylaşıldı.

1 Eylül 2017 tarihinden itibaren Hewlett Packard Enterprise Software Business ile birleşmesini tamamlayarak dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri haline dönüşen Micro Focus yöneticileri, detayları 7 Ekim’de İstanbul’da düzenledikleri toplantıda paylaştı.

Micro Focus Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Corrado Sterpetti, birleşmenin ardından Micro Focus markası altında bir araya gelen yeni şirket, 4,4 milyar dolar yıllık gelirle dünyadaki yazılım odaklı şirketler arasında 7’inci sıraya yerleştiğini söyledi. Sterpetti, şirketin bundan sonraki hedefini müşteri odaklı inovasyonu sürdürmek ve özellikle hibrit buluta odaklanan yeni çözümlerle değer yaratmak olarak tanımladı. Bugün itibariyle 13 milyar dolar pazar değerine sahip olan Micro Focus, 50 ülkede 18 bin çalışanıyla 40 bin müşterisine hizmet veriyor.

Sterpetti, şirketin şu anki ana hedeflerinden birini hibrit altyapılara dair çözüm üretmek olarak ifade etti. Sahip oldukları güçlü platformları ve operasyonel modelleri sundukları ideal çözümlerin anahtarı olarak gösteren Sterpetti, sundukları ürün portföyünü sadece “geniş” değil, aynı zamanda “derin” olarak tanımladı. Sterpetti, şu bilgileri paylaştı:

“Öyle ürünler üretmeliyiz ki sunduğumuz çözümler yalnızca müşterimizin güvenini kazanmakla kalmamalı, çalışanlarımız da gurur duymalı. 30’dan fazla bileşenden oluşan karmaşık rezervasyon ve biletleme sistemlerinde, günde 50 milyardan fazla kısa mesaj gönderen iletişim altyapılarında, Boeing 787’ye eşlik eden 14 milyon satır kodda veya her gün dünyanın çevresini turlayan Wi-Fi bağlantısına sahip 8 bin uçakta müşterilerimizin bize güvenmesini sağlayan da bu. Yeni Micro Focus’un güçlü ürünleri ve kanıtlanmış operasyonel modelleriyle geniş bir alanda yazılıma dayalı hizmetler sunmaya, endüstriye yön vermeye devam edeceğiz.”

“Better Together” (Birlikte Daha İyi) mottosuyla sunulan Micro Focus ürün portföyünde DevOps, BT operasyonları, bulut, güvenlik, bilgi yönetimi ve Linux/Açık Kaynak gibi pek çok alana dokunan geniş bir çözüm ağı yer alıyor.