HP, VR Portföyü ile İddialı

HP, profesyonel giyilebilir teknoloji ürünü VR (sanal gerçeklik) bilgisayarını da içeren yeni VR portföyü ile geçtiğimiz ay Amsterdam’da düzenlenen IBC 2017’de ilgi odağı oldu.

HP; düşünceden üretime dönüşüm süresini azaltmak, gelişmiş eğitim prosedürleri oluşturmak ve son derece sürükleyici müşteri deneyimini yaratmak isteyen işletmeler için kendisini uzun vadeli yatırım ortağı olarak konumlandırarak, VR (sanal gerçeklik) ile ilgili birleşik yaklaşımlı ticari çözümlerini duyurdu. Biz de geçtiğimiz ay ziyaret ettiğimiz ve Amsterdam’da gerçekleşen IBC 2017 fuarında HP standını ziyaret ederek hem HP EMEA İş İstasyonları, İnce İstemciler, Perakende Çözümleri ve Kapsayıcı Bilgi-İşlem Direktörü Gwen Coble ile sohbet ettik hem de yeni ürün grubu hakkında çeşitli bilgiler aldık.

HP’nin VR stratejisinin bir parçası olan ilk profesyonel giyilebilir teknoloji ürünü VR PC bilgisayarı HP Z VR Backpack’i ilk kez dünyayla paylaştı. VR’ın tüm potansiyelini hayata geçirmek için hazırlanmış olan bu ürün, dünyanın en güvenli ve yönetilebilen giyilebilir VR PC’si olarak öne çıkıyor.

IBC sırasında sohbet ettiğimiz Gwen Coble, HP Z VR Backpack ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Sanal gerçeklik insanların öğrenme, iletişim kurma ve yaratma şekillerini tümden değiştiriyor. Bu teknolojiden en iyi biçimde yararlanabilmek için müşteriler ve ortaklar arasında işbirlikçi bir ilişkinin kurulması gerekiyor. Teknolojinin lideri olarak biz, müşterilerimize ticari VR çözümleri sunmak için doğru yenilikleri ve doğru ortakları bir araya getiriyoruz. Köklü geçmişimizdeki içgörü temelli inovasyon faaliyetlerimizle ve HP Z VR Backpack gibi yeni çözümlerimizle, müşterilerimizin geleceği yeniden şekillendirmek için bugünden kullanabilecekleri VR deneyimlerini güçlendiriyoruz.”

Ürün tasarımı, mimari, sağlık hizmetleri, acil durum çalışanlarının eğitimleri, otomotiv ve eğlence işletmelerinde ticari VR fırsatları sınırsız. VR gibi gelişen teknolojiler müşteriler için çığır açıcı deneyimler yaratıyor. Bu deneyimler, otomotiv galerilerinde satın alma deneyimini yeniden şekillendirme imkânından tutun hastanelerin personellere eğitim verme yollarını tümden değiştirebilmesine kadar ulaşıyor.

HP’nin kazançlı VR yaklaşımı

HP’nin sanal gerçekliğe yaklaşımı, zengin ürün inovasyonu geçmişi ve köklü müşteri ilişkileri üzerine kuruluyor. HP; müşterilerinin endüstrilerini yönetmelerine yardımcı olan en kapsamlı teknolojileri sunarak, onların işletmelerinin bir uzantısı olarak çalışıyor. HP teknolojisi yalnızca ticari düzeyde güvenilirlik sağlamakla kalmıyor aynı zamanda tüm VR ekosistemini Intel, NVIDIA, Technicolor, Unreal, HTC Vive ve diğerleriyle buluşturan birinci sınıf ortaklıklar kuruyor.

Şirket, müşterileri ve ortaklarına ticari VR kullanım durumlarında mükemmel araçlar sunmak için kapsamlı sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerine yatırım yapıyor. Bu çaba, HP’nin VR’ye olan uzun vadeli bağlılığını sağlamlaştırıyor ve müşterilerin işletmelerine güç katmak için VR’yi kullanmalarına yardımcı oluyor.

HP VR ürün portföyünde neler var?

HP’nin çok yönlü ve güçlü cihazları, müşterilerini VR içeriği oluşturup kullanma anlamında güçlendiriyor. HP’nin ticari sınıf ürünleri, yüksek düzeyde güvenlik, yönetilebilirlik, güvenilirlik ve ISV sertifikalı uygulamalar gerektiren kritik görevler için tasarlandı.

HP ZBook 17 Mobil İş İstasyonu, üstün güç ve performans sunuyor ve VR içeriğini sorunsuz 90 FPS VR deneyimiyle hayata geçirmek için en uygun beygir gücü ve grafik çözümleriyle yapılandırılabiliyor.

HP Z Masaüstü İş İstasyonları; görsel olarak uyarıcı, doğru ve çekici VR içeriğini yaratmak üzere tasarlandı. HP Z Masaüstü İş İstasyonları, en yeni işlemciler ve grafik kartları ile donatıldı ve grafik yoğun görevler için sessiz, serin ve güvenilir kalacak şekilde üretildi.

VR sertifikalı bir bilgisayar olan HP EliteDesk 800 G3 Tower, modern iş yerleri için şık bir şekilde yeniden tasarlanan yüzde 26 daha küçük ana gövdede yüksek performans ve genişletilebilirlik sunuyor. Bu bilgisayar, teknolojisini geleceğe hazırlamak ve en son teknoloji kapasitesi sunmak isteyen şirketler için ideal.

OMEN X Compact Desktop, oyunculara etkileyici bir deneyim sunuyor. NVIDIA‘nın fabrika hız aşırtma GPU’su ve çok yönlü form faktörü, cihazın herhangi bir yerde oyun oynamak için hızlıca takılıp çıkartılabileceği anlamına geliyor. Cihaz ayrıca bağlantısız bir müşteri VR oyun oynama deneyimi için sırt çantası olarak da kullanılabiliyor.

 Gwen Coble ile IBC 2017 sırasında gerçekleştirdiğimiz video röportajı İngilizce olarak aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?