HP, Hibrit Çalışma Ortamları için PC İnovasyonlarını Duyurdu

HP’nin yeni ürünleri evde, ofiste veya hareket halinde çalışanlara verimlilik ve birlikte çalışma deneyimi sunuyor. Ayrıca tüm iş ortaklarının ve müşterilerin önemli inovasyonlara kolayca erişmelerini ve ‘Hizmet olarak’ çözümlerin esnek bir şekilde sunulmasını sağlıyor.

HP, kullanıcıların verimliliğini artıracak, kolayca birlikte çalışmasını sağlayacak ve yüksek güvenlikle her yerden çalışmalarına imkan tanıyacak birçok yeni cihaz ve çözümü tanıttı.

COVID-19 salgını, dünyanın dört bir yanındaki çalışma ortamlarını sekteye uğrattı ve hibrit çalışma ortamları da yeni normal haline geldi. Profesyonel çalışanların neredeyse yarısı uzaktan çalışıyor ve evdeki verimliliği artırmanın yolu da hızlı bilgisayar ve hızlı internetten geçiyor. BT şirketlerinin yüzde 60’ı, kullanıcıların ofiste aldığı desteği evde alabilmeleri için daha esnek iş ayarlamaları yapıyor. Aynı zamanda BT departmanlarının yüzde 40’ından fazlası da çalışanların uç nokta cihazlarındaki dahil güvenliği öncelik haline getiriyor.

HP Inc. Ticari Kişisel Sistemler Küresel Başkanı Andy Rhodes, konuyla ilgili şunları söyledi: “Artık evden çalışmak normal hale geliyor ve şirketler de hem evlerindeki hem de ofislerdeki çalışanlarını destekliyor. Bu noktada PC’ler de hibrit çalışma ortamlarının en temel üyesinden biri oluyor. Her yerden çalışma imkanıyla üstün mobilite sunan yeni dizüstü bilgisayarlarla, küçük çalışma alanlarında güçlü performans sunan masaüstü bilgisayarlar, birlikte çalışmaya imkan tanıyan ve sağlığı destekleyen monitörler ve kapsamlı ve esnek çözümler sunan hizmetlerle en premium deneyimleri daha erişilebilir hale getiriyoruz. Tüm bunları şirketlerin bugün yaşadığı dönüşümü desteklemek için yapıyoruz.”

Yeni Çalışma Yöntemleri Yaratıyor

Bir kilonun altından başlayan ağırlıkları ve uzun batarya ömrüyle HP ProBook 635 Aero G7, çalışanların evde, ofiste veya hareket halinde verimli olmasını sağlamak için tasarlandı. HP Sure View Reflect kullanıcıların gizli bir şekilde çalışmasını, Wi-Fi 6 ve 4G LTE kolayca bağlanmalarını ve klavye de sorunsuz ve sessiz bir yazma deneyimi sunuyor. Ek özellikler ise aşağıda yer alıyor:

– Şık bir tasarımla ve sürdürülebilir yaklaşımla üretildi. İyileştirilmiş tasarım kompakt ama dayanıklı olan premium bir his sunuyor. Tamamı metalden oluşan tasarımdaki mekanik parçaların yüzde 62’sinin geri dönüştürülmüş materyalden üretilmesiyle HP’nin dünyanın en sürdürülebilir PC portföyünün en güçlü üyelerinden birisi haline geliyor.
– Sağlam Performans. AMD Ryzen 400 Serisi mobil işlemcilerle, opsiyonel Ryzen PRO 4000 Serisi mobil işlemcilerle ve en yeni entegre AMD Radeon Grafiklerle donatılan cihaz, verimliliği yukarıya taşıyor.
– Temizleme özellikleri. Evlerdeki peçetelerle 1.000 kere dezenfekte etmeye dayanabilen cihazı kullanıcılar kolaylıkla temizleyebiliyor.

HP aynı zamanda büyümekte olan şirketlerde masa, toplantı odası ve ev arasında çalışanlar için HP ProBook 600 G8 ve HP ProBook 400 G8 PC Serilerini de tanıttı. Gelişmiş tasarıma ve opsiyonel dört çekirdekli 11. Nesil Intel Core işlemcilere sahip olan en yeni ProBook 600 ve ProBook 400 PC’ler kullanıcıların ihtiyaç duyduğu ticari performansı, güvenliği ve dayanıklılığı sunmaya devam ediyor.

Ciddi iş yüklerinin altından kalkması gereken kullanıcıların çeşitli boyutlardaki bilgisayarlarla birden çok işin yapıldığı çalışma günlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için HP yeni Elite ve Pro masaüstü bilgisayarları tanıttı.

HP EliteDesk 805 G6 Serisi PC’ler, güncellenmiş kasayla modern bir görünüme ve yeni esneklik ve genişletme seçenekleriyle de kişiselleştirme imkanına sahip. HP Run Quiet Design akustiği de gürültü seviyesini azaltarak kullanıcıların odaklanmasını sağlıyor. Sanal Gerçeklik özellikleri de yüksek performanslı iş yükleri sunuyor. Masaüstü serisi kullanıcıların kurumsal sınıf verimliliğe ek olarak sektör lideri güvenilirliği, güvenliği ve yönetilebilirliği tercih ettiği cihazlarda deneyimlemelerini sağlıyor.
– Kompakt ve yüksek performanslı HP EliteDesk 805 G6 Mini PC, opsiyonel Mini-in-One ekranla birlikte kullanıldığında açık ofisteki alanlara kolaylıkla sığabiliyor.
– HP EliteDesk 805 G6 Small Form Factor, çift M.2 sürücü kapasitesine sahip dünyanın ilk AMD tabanlı küçük form faktörlü kurumsal sınıf masaüstü PC ailesinin bir parçası olarak öne çıkıyor.

HP ProDesk 405 G6 Serisi PC’ler, büyümekte olan şirketler için daha sessiz ve enerjiyi verimli kullanan tasarım içinde güçlü performans ve çok yönlü kullanım seçenekleri için en yeni AMD Ryzen PRO Serisi Masaüstü İşlemcilerle birlikte geliyor.

Çalışanların neredeyse yarısının iyi bir evden çalışma kurulumu bulunmuyor ve uzaktan çalışanların yüzde 60’ının da özel bir çalışma alanı bulunmuyor. HP de bu yüzden birlikte çalışmayı, kullanıcıların sağlığını ve çalışma alanını göz önünde bulundurarak yeni monitörler tanıttı.

HP E24d ve E27d Konferans Monitörleri kullanıcıların sanal ortamda birlikte çalışabilmeleri için gerekli her şeyi sunuyor. Zoom ile uyumlu monitörler; pop-up kamera, mikrofon ve ses çubuğu ile kullanıcıların herhangi bir ekipman satın almadan veya ekstra aksesuar bağlamadan kolay bir şekilde video konferans yapabilmesini sağlıyor. Bu temiz masa çözümü, montajlama özelliğiyle tek bir kablo ile kullanıcıların dizüstü bilgisayarlarını ve PC’lerinde kullandığı temel aksesuarları 100W USB-C güç ile bağlayabiliyor.

HP E24t G4 FHD Touch Monitor kullanıcıları, içerikleri uygulamalı bir şekilde oluşturmak gerektiğinde dikkat dağıtıcı yansımalar veya parmak izleri olmadan ekran üzerindeki içeriklerle etkileşime girebiliyor. Dört yönlü ergonomi ve renk doğruluğunu etkilemeden veya sarı geçişler oluşturmadan mavi ışığı azaltan HP Eye Ease ile konforlu çalışma alanı için doğru kurulumu sunuyor. İçindeki plastiklerin yüzde 80’i geri dönüştürülmüş olan cihazın tüm parçaları sürdürülebilirliğe uygun olmanın yanında paketi de geri dönüştürülebiliyor.

Satın Almanın ve Yönetmenin Yeni Yollarını Sunuyor

KOBİ sahiplerinin yüzde 57’si çalışanlarının uzun bir süre evlerinden çalışabilmesi için seçenekleri kullanıma almayı planlıyor ancak işlerin devamlılığını sağlarken uzaktan çalışanları yönetmekte, korumakta ve desteklemekte zorlanıyor.

Günümüzün belirsiz ortamında şirketler birçok karmaşıklık ve güçlükle karşı karşıya. Bu yüzden HP, yeni çözümlere yönelik programını erişime açarak kullanıcıların rahat olmasını ve verimliliklerinin en üst seviyeye çıkmasını sağlıyor. HP Business Boost; doğru teknolojiyi, güvenliği ve destek hizmetlerini sunarak KOBİ’lerin çalışanların yaşadığı değişimi her ay uygun maliyetle yönetebilmesini sağlıyor.