HP, Baskı Sektöründe Karma Gerçeklik Hizmetini Başlattı

HP yeni nesil yazıcılardaki en son yenilik olan ve Microsoft Hololens 2 tarafından desteklenen HP xRServices’ı duyurdu.

Yeniliğe yatırım yapmaya ve giderek sanallaşan bir gerçek dünyada müşterileri desteklemeye devam eden iş birliği, HP xRServices ve Microsoft Hololens 2 üzerinden müşterilerin karma gerçeklik aracılığıyla HP mühendisleriyle anında bağlantı kurabilecekleri bir sanal-gerçek dünya karması oluşturacak ve baskı işleminin herhangi bir noktasında, herhangi bir konuda ihtiyaç duyulduğunda tavsiyelerde bulunacak.

Microsoft Hololens 2 başlığını takan ve HP xRServices çözümü tarafından desteklenen kullanıcılar, süreç boyunca onlara rehberlik edecek sanal bir danışmanın fiziksel olarak orada olduklarını hissedecekler. Böylece, uzun servis çağrılarında zaman kaybı olmuyor, çözümler hızlanıyor ve kesinti süresi minimuma indiriliyor.

Tüm HP Endüstriyel Yazıcılar donanımıyla uyumlu olan bu teknolojinin kullanıcıları, aşinalık düzeyi fark etmeksizin sanal HP mühendislerinin adım adım yönlendirmesi, yönergeleri ve anında çözülmesi gereken sorunlara öncelik tanıması sayesinde hızlıca eğitilebilecek ve görevlerini yerine getirmeye hızlı bir şekilde adapte olabilecek. Yöneticiler ise, HP’nin Print OSx’inden yararlanarak gelecekte daha optimize ve verimli üretimi sağlamak için yapılan işlerden elde edilen verilerin satış verileriyle nasıl birleştirilmesi gerektiğini açıkça görecekler.

Şu anda HP’nin programın beta sürümünde seçili müşteriler tarafından kullanılan Microsoft Hololens 2 tarafından desteklenen HP xRServices sorunları hızlı bir şekilde çözmenin yanı sıra aynı zamanda şunları sağlıyor:

Daha az yüz yüze toplantı veya seyahat ihtiyacı: HP xRServices’in eksiksiz baskı araç takımı, adım adım rehberlikle ihtiyaç duyulan her şeyi sağlıyor.
Daha Fazla Destek: Sanal asistanlar sayesinde müşterilerin artık her türlü sorun çözümü, sıkıntı giderilmesi veya tavsiye ihtiyacı olduğunda onları yönlendirebilecek ve her zaman yanlarında olabilen ikinci bir rehber bulunuyor.
Daha hızlı eğitim süreci: Yeni çalışanlara adım adım destek sunarak ve “gerçek” işlemlerin sanal ortamda eksiksiz simülasyonunu yaparak eğitim sürecini hızlandırıyor.

HP Indigo ve WW Industrial Go to Market Genel Müdürü Haim Levit ise “dijital baskının katlanarak artması ve dolayısıyla sektörü beslemesiyle birlikte müşterilerin servis çağrılarını çözümlemek ve daha yüksek üretim koşullarını karşılamak için zamanları daha kısıtlı oluyor. Sürekli gelişen iş ve çalışma ortamında hizmet sunma şeklimiz sürekli değişiyor ve bu projede Microsoft ile çalışmak en doğru çözümdü. Müşterilerimize sadece zaman kazandırmak yerine aynı zamanda gelir fırsatlarını görüp değerlendirebilen bir çözüm sunarak sektördeki hizmet anlayışını yeniden tanımlıyoruz. Sanal ve fiziksel dünyalarda müşterilerimizin üretim ihtiyaçları değiştikçe onları dinlerken ve onlarla birlikte çalışırken sektördeki en yenilikçi çözümleri sunmaya devam ediyoruz” diyor.