Hitachi Vantara, Bulut Yönetimini Güncellenmiş Hiper-Bütünleşik Altyapı Portföyüyle Birleştirdi

Hitachi Unified Compute Platform HC ve Hitachi Unified Compute Platform RS için tasarlanan yeni güncellemeler ve kabiliyetler, altyapı silolarında adeta devrim yaratarak sorunsuz, ölçeklendirilebilir ve sadeleştirilmiş Edge-to-Core-to-Cloud yönetimini mümkün kılıyor.

Hitachi’nin dijital altyapı ve çözüm iştiraki Hitachi Vantara, bugün Hitachi Unified Compute Platform (UCP) HC ve Hitachi UCP RS’de yapılan güncellemelerle hiper-bütünleşik altyapı (HCI) portföyünde gerçekleştirilen yeni geliştirmeleri ve kabiliyetleri tanıttı. Son güncellemeler sayesinde, müşterilere yeni Hitachi UCP Advisor ile daha hızlı konfigürasyon, SAP HANA iş yükleri için onaylı destek, performans artışı sağlayan yeni Intel Cascade Lake Xenon Refresh işlemciler ve kesintisiz yükseltme imkanı sağlayan geliştirilmiş yaşam çevrimi yönetim kabiliyetlerinin de dahil olduğu ilave avantajlar sunulacak.

“COVID-19’un tüm dünyada insanların çalışma biçimlerinde ve günlük yaşamlarında kalıcı izler bırakacağına şüphe yok. IT açısından değerlendirdiğimizde, bu durum mobil ve uzaktan çalışan işgücünün daha geniş bir tabana yayılarak işbirliğine dayalı teknolojilerle desteklenmesi, altyapı esnekliğine ve siber güvenliğe daha fazla odaklanılması ve dijital dönüşüm girişimlerine ağırlık verilmesi gerektiği anlamına geliyor” dedi Hitachi Vantara Dijital Altyapı Başkanı Bobby Soni. “Hitachi Vantara olarak, CIO’ları ve ekiplerini desteklemek için hızla yeni stratejiler geliştiriyoruz ve hiper-bütünleşik altyapı çözümlerimiz aracılığıyla bugünün gerçeklerine uygun olarak dijital altyapı yönetimini sadeleştirmelerine yardımcı oluyoruz.”

Hitachi’nin güncellenen HCI çözümleri, bulut altyapısı yönetimini müşterilerin geleneksel depolama ortamlarında, HCI-destekli hibrit bulutlarda ve kamusal bulutlarda sorunsuz birlikte çalışabilirlik özelliğiyle birleştiriyor. Veri merkezi kaynaklarının artırılması gerektiğinde müşterilerin veri merkezi mimari tasarımlarını hızla ölçeklendirmelerine imkan tanıyan ölçeklendirilebilir ve sadeleştirilmiş bir hibrit bulut temeli de sunulan yenilikler arasında yer alıyor.

Geliştirilmiş otomasyon ve zeka sayesinde, müşteriler hibrit bulut, SAP HANA gibi kritik iş uygulamaları, sanal masaüstü mimarisi (VDI) ve DevOps dahil olmak üzere çok farklı kullanım senaryolarında inovasyonu destekleyebilir, verimliliği artırabilir ve toplam mülkiyet maliyetinde (TCO) düşüş sağlayabilirler. Hitachi Vantara’nın HCI portföyü, IP ve SAN ağ anahtarları dahil olmak üzere HCI portföyünün tamamında kesintisiz yükseltme imkanı tanıyan geliştirilmiş yaşam çevrimi yönetim kabiliyetlerinin aralarında bulunduğu kapsamlı gün 0-2 yönetim kabiliyetleriyle güncellendi. Bu yeni güncellemeler müşterilere aşağıdakilerin de aralarında bulunduğu önemli avantajlar sağlamaktadır:

• Birleşik bulut yönetimi: Müşteriler, tesislerinde ve kamusal bulut ortamlarında sorunsuz iş yükü ve veri mobilitesi ile fark yaratan bir bulut mimarisi oluşturmak için gereken esnekliği kazanacak. Hitachi UCP Advisor, önceki HCI yönetim araçlarına kıyasla konfigürasyon hızını yüzde 80’e kadar artırır ve tüm bulur ortamında yönetim karmaşıklığını azaltır.

• Ölçeklenebilir performans: Daha yüksek performans, ölçek ve yoğunluk avantajı, IT departmanlarının veri merkezi kaynaklarını kritik iş uygulamaları için hızla ölçeklendirme ve daha uygun TCO seviyelerine ulaşılması amacıyla operasyonel genel giderleri azaltma kabiliyetini destekler. Güncellenen HCI platformları, HCI üzerindeki SAP HANA iş yükleri için onaylı destek sunar. Intel Cascade Lake Refresh Xeon işlemciler iş yükü konsolidasyonu için performansı artırırken kaynak çatışması sorunlarını ortadan kaldırır. Hitachi HCI çözümleri, ileri otomasyon ve veri etkinliği teknolojileriyle sermaye giderlerinin ve işletme giderlerinin azaltılmasına yardımcı olur.

• Sadeleştirilmiş tüketim: Hitachi Vantara EverFlex IT harcamalarını kullanıma göre ayarlayan ve ‘kullandığın kadar öde’ şeklindeki fiyatlandırma yapısıyla maliyetlerin yüzde 20’ye1 kadar düşürülmesine yardımcı olan tüketim esaslı fiyatlandırma modelleriyle UCP Ailesi de dahil olmak üzere Hitachi Vantara portföyünün tamamında sade, esnek ve kapsamlı satın alma seçenekleri sunar. Müşteriler, uzaktan çalışmaya uygun çözümlerin de aralarında bulunduğu önceden doğrulanmış optimum paketler ve başlangıç paketleri ile üretim süresini hızlandırabilirler.

• Temel Ortak Satış Teklifi: Hitachi Vantara’nın HCI çözümü, yüzde 100 YoY büyümesiyle başarısını pazarda kanıtlamıştır. Hitachi Vantara’nın inovatif paketleri ve önceden doğrulanmış referans mimarileri sayesinde, ortaklar hatasız konuşlandırmayı mümkün kılarken gelir ve kar maksimizasyonu sağlamak amacıyla kolaylıkla satış yapabilir, teklif sürecini hızlandırabilir ve siparişleri daha hızlı tamamlayabilirler. Ayrıca Hitachi Vantara, Hitachi BT portföyünde bulunan diğer ürünlerle çapraz satış ve yukarı satış için kişiselleştirilebilir hizmetler sunmaktadır.