Hewlett Packard Enterprise, HPE Ezmeral’i Duyurdu

HPE Ezmeral yazılımı kurumların inovasyonu hızlandırmasına, uygulamaları modernleştirmesine, verinin gerçek değerini ortaya çıkarmasına ve uçlardan buluta operasyonların otomasyonuna yardımcı olacak.

Hewlett Packard Enterprise (HPE), kuruluşların uçlardan buluta dijital dönüşümü hızlandırmasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni yazılım portföyü olan HPE Ezmeral’i tanıttı. HPE Ezmeral, konteyner düzenleme ve yönetimi, Yapay Zeka/Makine Öğrenmesi ve veri analizi, maliyet kontrolü, BT otomasyonu, yapay zeka odaklı operasyonlar ve güvenlik dahil olmak üzere eksiksiz bir portföyü kapsıyor. HPE Ezmeral kurumların çevikliğini ve verimliliğini artırmalarına, inovasyona odaklanmalarına olanak tanıyor.

HPE Ezmeral markası, İspanyolca zümrüt anlamına gelen ‘esmeralda’ kelimesi temel alınarak türetildi. Zümrüdün güç verdiğine, geleceği görme yetisi kazandırdığına, zekayı artırdığına, stresi azalttığına ve bağışıklığı artırdığına inanılıyor. Biz ham zümrüdün daha güzel ve değerli bir şey ortaya çıkarmak için kesilmiş ve parlatılmış bir taşa dönüşümünü, müşterilerimizin dijital dönüşüm yolculuğuna benzetiyor.

HPE Ezmeral portföyü, HPE’nin uçlardan buluta platform bazlı hizmetler sunan global bir şirket olma stratejisinde önemli bir rol oynuyor. HPE ayrıca her yerde çevik, daha düşük maliyetli ve tutarlı bulut deneyimi sağlayan yeni HPE GreenLake bulut hizmetlerinin tanıtımını da gerçekleştirdi. HPE bu duyurunun bir parçası olarak, HPE Ezmeral Konteyner Platformu ve HPE Ezmeral ML Ops’un HPE GreenLake aracılığıyla bulut hizmetleri olarak sunulacağını duyurdu. HPE Ezmeral Konteyner Platformu ve HPE Ezmeral ML Ops konteynerle uygulama geliştirme, çevik DevOps ve ML yaşam döngüsüne daha fazla hız ve basitlik kazandıracak.

HPE Ezmeral Konteyner Platformu yazılımı, konteyner uygulamalarına kurumsal veri merkezlerinde, sunucu barındırma hizmetlerinde, birden fazla genel bulutta ve uç noktadaki herhangi bir altyapı üzerinde ölçeklendirme ve yönetme esnekliği sağlıyor. Kurumlar, yeniden düzenleme masrafı yapmadan konteynerlerde buluta uygun veya bulut harici yerel uygulamalarını çalıştırabiliyor. Ayrıca birleştirilmiş kontrol düzlemiyle birden fazla Kubernetes kümesini yönetebiliyor. Yanı sıra HPE’nin HPE Ezmeral Data Fabric ve KubeDirector açık kaynak projesi gibi kanıtlanmış inovasyonlarıyla kalıcı verileri olan uygulamalar da yüksek performanslı dağıtık dosya sisteminden faydalabiliyor. HPE Ezmeral Konteyner Platformu HPE GreenLake aracılığıyla bulut hizmeti olarak da sunulacak.

HPE Ezmeral ML Ops yazılımı, şirket içi, genel bulut, karma bulut ve uç ortamlarda makine öğrenimi modelinin yaşam döngüsünü kolaylaştırmak için konteynerleri kullanıyor. Çözüm, makine öğrenimi iş akışlarını standardize etmek ve AI dağıtımları için gereken süreyi aylar seviyesinden günler seviyesine hızlandırmak için DevOps benzeri bir süreç sunuyor. Böylece müşteriler AI / ML veri bilimi projelerini daha hızlı işletebiliyor, veri silolarına ihtiyaç duymuyor, tasarımdan üretime sorunsuz bir şekilde ölçekleme yapabiliyor, veri taşımanın maliyetinden ve riskinden kurtuluyor. HPE Ezmeral ML Ops ayrıca HPE GreenLake aracılığıyla da sunulacak.

Hewlett Packard Enterprise CTO’su ve Yazılım Başkanı Kumar Sreekanti, “HPE Ezmeral yazılım portföyü, uygulamaları modernize ederek, iç görüleri görünür hale getiriyor ve süreçleri otomatize ederek kurumlardaki veri odaklı dijital dönüşümü besliyor” dedi. “Yazılımımız, müşterilerin kilitli ve maliyetli eski lisanslama modellerini benzersiz bir şekilde ortadan kaldırmasını sağlayarak kurumsal düzeyde güvenlik sağlarken, inovasyonu hızlandırmalarına ve maliyetleri azaltmalarına yardımcı oluyor. HPE’deki 8 bin 300’den fazla yazılım mühendisi sürekli olarak uçlardan buluta tüm portföyümüzde inovasyonlara imza atıyor ve her sektörün önde gelen şirketlerini müşteri portföyüne ekliyor. HPE Ezmeral yazılımı ve HPE GreenLake bulut hizmetleri her yerde açık ve esnek bir bulut deneyimi sunarak sektörün dengelerini değiştirecek.”

Açık Kaynağa Adanmışlık – HPE, KubeDirector gibi açık kaynak projeleriyle Cloud Native Computing Foundation (CNCF), Kubernetes topluluğu, Secure Production Identity Framework for Everyone (SPIFFE) ve SPIFFE Runtime Environment (SPIRE) gibi topluluklarla yakın çalışıyor. Bu projeler, müşterilerin belli bir üreticiye bağlı kalmamasını sağlayan açık ve esnek bir yazılım portföyü sunmak amacıyla yola çıkan HPE Ezmeral stratejisinin önemli bileşenlerini oluşturuyor.

  • HPE Ezmeral Konteyner Platformunun önemli bir bileşeni olan KubeDirector, bulut tabanlı olmayan monolitik uygulamaları (örn. kalıcı depolama gerektiren karmaşık, durumlu, ölçeklendirilmiş uygulama kümeleri) Kubernetes üzerinde çalıştırma yeteneği sağlayan, HPE’nin katkıda bulunduğu açık kaynaklı bir proje.
  • HPE Şubat 2020’de bulut yerel güvenliği için Scytale’i satın alarak, SPIFFE ve SPIRE dahil açık kaynak projelerine devam eden katkılarla açık kaynak ekosistemine olan bağlılığının altını çizmiş oldu.
  • 22 Haziran’da CNCF, SPIFFE ve SPIRE’nin sandbox seviyesinden inkübasyon düzeyinde barındırılan projeler seviyesine yükseltildiğini duyurdu. Bu, projelerin sürekli gelişimini ve pazar benimsenmesini gösteren önemli bir gelişme.
  • SPIFEE ve SPIRE projeleri CNCF’ye katıldığından beri popülerlik kazandı ve Bloomberg, Bytedance, Pinterest, Square, Uber ve Yahoo Japan gibi önemli şirketler tarafından kullanılıyor. Ayrıca SPIRE, Amazon, Bloomberg, Google, Hewlett-Packard Enterprise, Pinterest, Square, TransferWise ve Uber gibi kuruluşlardan sürekli gelen destek akışı ve birleştirilmiş katkılarla gelişen bir geliştirici topluluğuna sahip.
Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?