Herkese, Her Yerden Erişilebilir Psikoloji Desteği

Enterprise Next röportajlarında bugünkü konuğumu Evimdeki Psikolog Kurucusu Psikolog Aynur İlhan oldu.

Psikolog Aynur İlhan’ın kurucusu olduğu Evimdeki Psikolog, hayatın zorlukları ile mücadele ederken psikolojik danışmanlık almak isteyen herkese, her yerde erişilebilir, kolay ve uygun maliyetli uzman desteği sağlayan dijital bir platform. Terapi almanın önündeki tüm engelleri ortadan kaldırarak, psikolojik desteği zaman ve lokasyondan bağımsız olarak herkes için erişilebilir kılmayı amaçlayan Evimdeki Psikolog, yaklaşık 60 ülkeye verdiği hizmetle de psikolojik destek ihracatı yapıyor.

Yüz yüze terapi kadar etkili

İnsanların psikolojik destek almasını engelleyen en büyük sebeplerden biri, gizlilik konusunda kendilerini rahat ve güvende hissetmemeleri… Korona süreciyle birlikte online hizmetlere yönelimin artmasıyla tanınırlığı ve hizmet alan kullanıcı sayısını hızla artıran Evimdeki Psikolog’tan alınan bütün online hizmetler etik ve gizlilik kuralları çerçevesinde veriliyor. Platformda alanında uzman lisanslı, çeşitli alanlarda eğitim almış çok sayıda deneyimli uzman psikolog ve psikolojik danışmanlar hizmet veriyor.

İlk sırada anksiyete ve panik atak geliyor

Anksiyete, panik atak, kaygı bozukluğu Evimdeki Psikolog’a gelen danışanların en sık yaşadığı sorunlar olarak öne çıkıyor. Ebeveyn danışanlığı ve çift terapisi de en çok yararlanılan hizmetler arasında yer alıyor. 65 yaş üstünün yine yoğun bir şekilde psikolojik destek aldığı vurgulanıyor. Salgın döneminde doğal bir ihtiyaç olan sosyalleşme sağlanamadığından psikolojik destek alma ihtiyacının arttığına dikkat çeken İlhan, üretime ve öğrenmeye devam etmenin, doğada ve hayvanlarla vakit geçirmenin önemini vurguluyor.

Tüm bunları ve daha fazlasını Aynur İlhan ile gerçekleştirdiğimiz aşağıdaki röportajdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?