Günsan Elektrik 2021’de E-ticaret Alanında İki Kat Büyüdü

Alçak gerilim tesisatı ekipmanları sektörüne ilkleri kazandıran Günsan Elektrik, 2021’i çift haneli büyüme ile kapatırken, e-ticaret satışlarını da bir önceki yıla göre iki katına yükseltti. Dijital dönüşümün 2022 yılında da gündemlerinde olduğuna dikkat çeken Günsan Elektrik Genel Müdürü Erhan Kaya, dijitalleşme yatırımlarına devam edeceklerini belirtti.

Anahtar priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kanalı kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyü ve 50 milyon anahtar üretim kapasitesi ile Günsan Elektrik, tasarımlarını hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor. Birçok endüstrinin kalbini oluşturan çözümleriyle Günsan, 2022 yılında da Türkiye’deki ve ihracat yaptığı bölgelerdeki gelişmelere paralel olarak başarı getirecek çalışmalarına ve yatırımlarına devam edecek.

Güçlü iş birlikleri ile büyüdü

Günsan’ın yeni normale hızla adapte olduğunu, dijital çözümleriyle yılı sektörün üzerinde bir ortalama ile kapattığını vurgulayan Günsan Elektrik Genel Müdürü Erhan Kaya, “Sürekli artırdığımız üretim kapasitemiz ve güçlü iş birliklerimizle pandemi koşullarına rağmen büyümemizi sürdürdük. 2021 yılında da yaşam alanlarında ihtiyaçları değişen müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak yenilikçi ve kişiselleştirilebilen ürünlerimizi birçok farklı kanal üzerinden tüketici ile buluşturmaya devam ettik. Dijital sistemlere entegre olabilen yapımızla, maliyet avantajı sağlayan ekonomik çözümlerimizi e- ticarete taşıdık. 2021 yılında geçen yıla göre iki katına yükselttiğimiz e-ticaret satışlarımızın yeni yılda daha da artacağına inanıyorum. Günsan olarak dijital değişim sürecimizde; yönetim kolaylığı, iş çıktılarının hızlandırılması, altyapımızda güncel teknolojilere geçiş, operasyon verimliliğinin yükseltilmesi konuları 2022’de de gündemimizde olacak. Bu sayede 2022’yi de çift haneli büyüme rakamlarıyla kapatacağımızı öngörüyorum” dedi.

3 yıl içinde Türkiye’deki elektrikçilerin en az yarısı hedefleniyor

Gelişen pazar ve rekabet koşullarının geleneksel iş modelinin yanında yeni politikaları kaçınılmaz kıldığına dikkat çeken Kaya, “Alçak gerilim tesisatı ekipmanları sektörü farklı iş kollarıyla doğrudan ve dolaylı olarak bağlantılı. İnşaattan turizme kadar birçok endüstride yaşanacak gelişmelerle 2022 yılının daha iyi geçmesini umuyoruz. Geride bıraktığımız yılda tecrübe ettiğimiz tüm değişimler bizi daha güçlü kıldı. Bu sene yapmış olduğumuz büyümeye ek olarak dijitalleşme konusunda yatırımlarımızı sürdürdük. Dijitalleşmenin hızlı yükselişine bağlı olarak e-ticaret kanallarında artan satış rekorlarından payımızı almak amacıyla sistemimizi hızlıca yeniliklere adapte ederek değişen beklentilere cevap verdik. Aynı zamanda GEP CLUB ile elektrikçilerle olan etkileşimimizi de artırmaya devam ettik. GEP CLUB projemizle üye sayımızı yüzde 25 artırarak 81 ilin tamamına yayıldık. Bu ilgiyi daha da ileriye taşıyarak 3 yıl içinde Türkiye’deki elektrikçilerin en az yarısına ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

İhracat kanalını büyütecek yatırımlar gündemde

Sanayileşme ve kalkınma stratejilerinde dış ticareti çok önemli bir kanal olarak gördüklerini vurgulayan Erhan Kaya, “Önümüzdeki dönemde ülkemizdeki ve ihracat yaptığımız bölgelerdeki gelişmeler ekseninde büyümemize katlı sağlayacak iş birlikleriyle birlikte yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Öncelikle odaklanacağımız hastane ve toplu konutların yanı sıra hedef projeleri gündeme alarak hem ciro hem de lüks segment çözüm satışlarımızda iki katından fazla büyüme hedefliyoruz. Temkinli olmakla birlikte diğer adımımız da ihracat kanalını büyütecek yatırımlar olacak. Ortadoğu, Afrika, CIS ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerdeki ihracat ağımızı büyütmeyi amaçlıyoruz” dedi.