Fortinet, Sunnyvale Genel Merkez Yerleşkesini Tamamladı

Fortinet, çevresel sürdürülebilirlik konusunda somut adımlar atıyor. İklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya yönelik çalışmalarına devam eden Fortinet, 2030 yılına kadar karbon nötr olma konusundaki çevresel sürdürülebilirlik taahhüdünü açıkladı ve yeni net sıfır Sunnyvale merkez kampüsünün tamamlandığını duyurdu.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT), 2030 yılına kadar karbon nötr olma konusundaki çevresel sürdürülebilirlik taahhüdünü ve sosyal sorumluluk taahhüdünün bir parçası olarak yeni net sıfır Sunnyvale merkez kampüsünün tamamlandığını duyurdu.

Bilime Dayalı Hedef Girişimi (SBTi) metodolojisi ve karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik küresel çabalarla uyumlu olarak Fortinet, yenilenebilir enerji, enerji ve karbon verimliliği metodolojileri ve kendi operasyonları genelinde (ofisler, depolar ve veri merkezleri dahil olmak üzere küresel olarak) emisyon dengeleme programları aracılığıyla 2030 yılına kadar karbon nötr hale gelecek. Şu anda Fortinet, Kapsam 1 ve 2 emisyonlarını ölçüyor ve 2022’de Kapsam 3 emisyonlarının envanterini çıkaracak. Bu bilgiler, Fortinet’in 2022 ortalarında yayınlanacak olan ilk sürdürülebilirlik raporunda açıklanacak.

Fortinet’in Kurumsal Sosyal Sorumluluğu (KSS), sürdürülebilir güvenlik teknolojilerini yenileyerek, siber güvenlik yeteneklerini çeşitlendirerek ve değer zincirinde sorumlu işi teşvik ederek şirket vizyonunu —her zaman güvenebileceğiniz dijital bir dünya— gerçekleştirmeyi içeriyor. Çevresel, Sosyal ve Yönetişim konuları dahil olmak üzere, şirketin sürdürülebilirlikle ilgili hedeflerini, stratejisini ve risklerini denetlemek için oluşturulan yönetim kurulu düzeyindeki Sosyal Sorumluluk Komitesi tarafından denetlenen Fortinet, çevreye saygı duymaya ve çevresel sürdürülebilirlikle ilgili gelişen yönergelere ve düzenlemelere uymaya kararlı.

Fortinet’in çevresel sürdürülebilirliğe olan bağlılığının bir kanıtı, Fortinet’in LEED-Gold Sertifikalı olma yolunda ilerleyen yeni şirket genel merkezi binasının geliştirilmesi ve tamamlanması. Sunnyvale kampüsü, 2021 Silicon Valley Business Journal Structures Awards’ın “Ofis/Ar-Ge Yapısı” kategorisinde onur ödüllü bir proje ve standart bir binadan yüzde 30 daha az enerji kullanıyor. Binadaki çevresel etkiyi azaltmaya yardımcı olan temel özellikler arasında fotovoltaik panellerin yanı sıra enerji tasarrufu sağlayan ve yılda 76.600 galon su tasarrufu sağlayan radyan soğutma sistemi yer alıyor. Şirketin Kuzey Amerika ve Avrupa’daki sahip olduğu tesislerinde güneş panellerinin kullanımı ve satın alınan yenilenebilir enerji gibi bu çevreye duyarlı özellikler, Fortinet kadrolarının sürdürülebilirlik kavramına uzun süredir bağlı kalmasıyla uyumlu.

İklim değişikliği önemli bir tehdit oluşturmaya devam ediyor ve dünya çapında tüm iş dünyası ve kamu kuruluşlarının bu sorunu çözmek için üzerine düşeni yapması gerekiyor. Fortinet, kendi operasyonlarındaki çabalarına ek olarak, yüksek verimli, entegre cihazlar ve bulut tabanlı güvenlik çözümleri geliştirerek müşterilerinin çevresel ayak izini azaltmaya odaklanıyor.

Yıllarca süren özel inovasyon ve benzersiz güç ve verimlilik için inşa edilen endüstrinin tek güvenlik odaklı işlemcilerinin geliştirilmesi, Fortinet’in birden fazla güvenlik ve ağ işlevini tek bir cihaza entegre etmesine izin vererek enerji, alan ve soğutmadan tasarruf sağlıyor. Sonuç olarak, Fortinet’in FortiGate güvenlik cihazları, müşterilerine rakiplerinin çözümlerinden 3 ila 16 kat daha düşük güç tüketimi ve benzersiz ürün çevresel sürdürülebilirlik etkisini mümkün kılıyor.

Fortinet CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Ken Xie, “Fortinet, son yirmi yılda siber güvenlik inovasyonunun her evrimine öncülük etti. Çevresel sürdürülebilirliği yönlendiren inovasyon, dünyayı yaşamak ve çalışmak için güvenli ve sürdürülebilir bir yer haline getirme çabalarımızın da temelini oluşturuyor. Ürünlerimizin çevresel ayak izini azaltmaya devam etmenin ve günlük operasyonlarımızda sorumlu yaklaşımları benimsemeye devam etmenin kurumsal sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz. 2030 net sıfır hedefimizin duyurusu ve yeni net sıfır şirket merkezimiz, taahhüdümüzün somut kanıtlarıdır” dedi.