“Fena Halde Mühendis” Kitabı Yayınlandı

Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Serbest Telekomünikasyon İşletmeciler Derneği’nin (TELKODER) kurucu başkanı Yusuf Ata Arıak’ın hayatını anlatan “Fena Halde Mühendis” kitabı yayımlandı.

Deneyimli yazar Aslıhan Lodi tarafından kaleme alınan eser, Yusuf Ata Arıak’ın Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) sıralarından telekomünikasyon sektörünün örnek figürü olma yolculuğunu içeriyor. Arıak’ın insani yönünün, aile kurumuna bakış açısının, örgütsel yönetim becerisinin aktarıldığı eser Doğan Kitap aracılığıyla okuyucularla buluşuyor.

ODTÜ Elektrik Yüksek Mühendisliği’nden mezun olmasının ardından 1971’de iş hayatına dahil olan Yusuf Ata Arıak, o yıllardan bugüne kadar çalıştığı kurumlarda ve yer aldığı tüm platformlarda örnek bir insan ve profesyonel olarak; analitik, girişimci, çalışkan, dürüst ve sevgi dolu yanıyla önemli izler bıraktı. Telekomünikasyon sektöründeki tekelleşmeye karşı uzun yıllarca özverili çalışmalar yürüten ve rahatsızlığı sırasında da çalışmaktan geri durmayan Arıak, sektörde saygıyla karşılanan, tavsiyeleri ve yapıcı eleştirileri tüm sektör profesyonellerince kabul gören değerli bir isimdi.

TELKODER Yönetim Kurulu Bakanı Halil Nadir Teberci:
“TELKODER olarak kurucu başkanımızın örnek ve ilham verici hayatının bir eserle okuyucularla buluşturulmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Onu tanıyanların ilham alacağı bu değerli kitabın hazılanmasında emeği geçen değerli Aslıhan Lodi’ye ve Yusuf Bey’in kıymetli ailesine TELKODER Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyoruz. TELKODER olarak kurucu başkanımızın vizyonunun yaşatmaya, vatandaşlarımızın ucuz ve kaliteli haberleşme hizmetine kavuşması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” diyor.

Fena Halde Mühendis kitabı; Doğan Kitap, D&R, İdefix gibi kitap mağazalarında ve kitap sitelerinde satışa sunuluyor.