Ev Temizliğinde En Büyük Yardımcınız Eufy Robovac

Bu yazımızda sizler için çok farklı bir ürün inceledik. Son dönemin popüler ürünlerinden akıllı süpürge Anker Eufy Robovac karşınızda.

Kimileri onlara akıllı süpürge, kimileri ise robot süpürge diyor. Biz ise bir ayı geçen kullanım süresi sonunda ürüne ev temizliğindeki en büyük yardımcınız demeyi uygun gördük. Test ettiğimiz cihazları genelde ofis ya da laboratuvar ortamında deneyimliyoruz. Ancak bu defa evcil dostumuz Vega da işin içinde olduğu için test ortamını eve taşıdık.

Vega, Kısa Tüylü Alman Puanteri (Short Haired German Pointer) her ne kadar kısa tüylü olsa da kızımız da tüm canlılar gibi tüy döküyor. Eufy Robovac’i kullanmaya başlamadan önce yuvasını ve yaşadığı odayı her gün elektrikli süpürge ile temizlememiz gerekiyordu. Eufy’dan sonra temizlik yine her gün oluyor ama bu sefer temizliği biz değil Eufy bizim yerimize yapıyor.

Tak Çalıştır

Eufy Robovac tak çalıştır mantığıyla üretilmiş bir cihaz. Kutusundan çıkarttığınızda filtrelerini, temizlik haznesini, döner temizlik fırçalarını yerine takmanız yeterli oluyor. Şarj ünitesini kablosunun uzatmadan bir fişe bağlamanız ve uzaktan kumandanın pillerini takıp gerekli ayarları yapmanızla birlikte de Eufy Robovac, temizlik için hizmetinizde.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Vega ve Eufy Robovac yakın iki dost.

Eufy Robovac işinde çok başarılı olsa da bazı star kaprislerine de sahip. Öncelikle dağınık ve dar ortamlar ona göre değil. Kablo sevmeyen bu dostumuzu özellikle evcil hayvan yaşayan bir evde kullanacaksanız temizliğe başlamadan önce yerlerde hiç bir oyuncak ya da küçük parçanın kalmadığına emin olmanız gerekiyor.

Bir diğer sorun da tuvalet eğitimini tamamlamamış evcil hayvanlar. Biz Vega ile tuvalet eğitimini çözdüğümüz için sorun yaşamadık ama evde çiş için pet kullananların mutlaka bu petleri kaldırması gerekiyor. Evinde kedi kumu olan kullanıcıların ise mutlaka bu kum haznelerini Eufy Robovac’in erişemeyeceği bir yere koymaları gerekiyor. Evet, cihazımız çok akıllı ama henüz kedi kumu-kedi tüyü arasındaki ayrımı yapamıyor. Ama sonraki nesillerde bu özelliğin geleceğine eminim.

Yorulunca Kendisini Şarj Ediyor

Sahip olduğu kızılötesi sensörleriyle etrafındaki nesneleri algılayabilen Eufy Robovac, vazo ve saksı gibi kırılabilecek eşyaların etrafından dolanarak onlara zarar vermiyor, temizliğin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırıyor. Özel haritalandırma teknolojisiyle odaların şeklini belleğine kaydeden akıllı robot süpürge, odaların her bir köşesini uçtan uca süpürerek temizlikte ev halkından tam puan alıyor. Boşta kaldığında kendi kendine şarj ünitesine giderek gücünü tazeleyen Eufy Robovac’ın enerjisi de hiç bitmiyor. Böylece evler hiçbir ek müdahaleye gerek olmadan tümüyle otomatik şekilde temizleniyor.

Hava Temizliği de Yapıyor

Robot süpürge ev kullanımlarda çok basit bir sistem kullanıyor. Eufy Robovac, önce tüyleri önce tespit ediyor, sonra da üçlü filtre sisteminden geçirerek ortadan kaldırıyor. Bunları yaparken geleneksel elektrikli süpürgelere oranla yüzde 75 daha sessiz çalışarak gürültü kirliliğinin önüne geçiyor, havadaki toz akarı ve küf sporu gibi tetikleyicileri toplayarak dışarıya verilen havanın daha temiz olmasını sağlıyor. Böylece tozlara alerjisi olan kullanıcılar evlerindeki temiz havanın keyfini çıkarırken, evcil hayvan beslemek isteyen ancak temizlik konusunda endişeleri olan tüketiciler ise kafalarındaki soru işaretlerinden kurtuluyor. Hayatlarını Eufy Robovac ile kolaylaştırmak isteyen hayvanseverler de aynı gün teslimat ve ücretsiz kargo gibi kolaylıklarla Hepsiburada, Teknosa ve Amazon.com.tr üzerinden sipariş verebiliyor. Cihazın tavsiye edilen fiyatı ise 1499 TL.

Eufy Robovac ile ilgili çektiğimiz kısa videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Etiketler: