Eurostar’a Dassault Systèmes Desteği

Manş Tüneli’nin yüksek hızlı treni Eurostar, seyahat deneyimini geliştirmek için Dassault Systèmes’in çözümünü kullanıyor.

Dassault Systèmes, Manş Tüneli’nde yüksek hızlı tren hizmeti veren uluslararası bir şirket olan Eurostar’ın, kaynak ve bakım planlama faaliyetlerini geliştirmek için 3DEXPERIENCE platformu temelinde işleyen DELMIA Quintiq uygulamasını tercih ettiğini duyurdu.

Londra, Paris, Brüksel, Rotterdam ve Amsterdam arasında Manş Tüneli kanalıyla yolcu taşıyan Eurostar, 2017 yılından bu yana 10,3 milyon yolcu taşıdı. İddialı planları olan şirket, hem sefer sıklığını artırarak işini büyütmek hem de müşterilerine olabilecek en iyi seyahat deneyimini sunmak istiyor. Dassault Systèmes ve iş ortağı Ordina, Eurostar’a destek olmak için iki bileşenli bir çözüm geliştirdi.

Eurostar Tren Hizmetleri ve Performansı Direktörü Philippe Dabancourt, “Farklı zaman dilimlerinde planlama yapabilecek ve çeşitli kural ve düzenleme setlerine göre yapılandırılabilecek bir çözüme ihtiyacımız vardı. Aynı zamanda bu çözüm, planlamacılarımızın – gerek görevlendirme gerekse bakım alanında – rahatlıkla kullanabilecekleri bir şey olmalıydı, dolayısıyla birden fazla dil ve zaman dilimini desteklemesi çok önemliydi” dedi.

DELMIA Quintiq çözümünün Eurostar’ın mevcut sistemlerine entegre edilmesi sayesinde, Eurostar, üç farklı Avrupa ülkesindeki tren sürücüleri, yöneticileri ve kontrol odası personelini kolaylıkla planlayabilecek, ayrıca tüm zaman dilimlerinde oldukça karmaşık kurallara ve yasal düzenlemelere uygun detaylı tren bakım planlarını hazırlayabilecek. Bu sayede, Eurostar plancılarının veri girişi ve idari görevlere ayırdığı zaman azalacak, Eurostar’ın uzun soluklu planlama kalitesi yükselecek ve uzun vadede verimliliği artacak. Çözüm bulutta yer alacak ve kullanıcı dostu mobil uygulama sayesinde tüm Eurostar personeli arasında sorunsuz bir iletişim akışı sağlanacak.

Ordina Tedarik Zinciri Direktörü Wouter Tielemans şöyle konuştu: “Eurostar’ın karmaşık işgücü ve bakım planlama ihtiyaçlarına çözüm olarak DELMIA Quintiq’in seçilmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Sektör tecrübemiz sayesinde, Eurostar’ın özgül gereksinimlerine uygun ve mevcut BT yapısına tam olarak entegre bir çözüm sunuyoruz. Bu da Eurostar’ın müşterilerine üst düzey hizmet sunmasını ve işini rahatlıkla büyütmesini sağlayacak.”

Dassault Systèmes Taşımacılık ve Mobilite Sektörü Başkan Yardımcısı Olivier Sappin, ise “Ulaşım ve mobilite hizmetleriyle ilgili tüketici beklentileri tüm sektörlerde iş modellerini değiştiriyor ve etkiliyor. Bu sektörlerden biri olan yüksek hızlı trenlerde, emniyet ve güvenilirlik gerekleri, trenlerin farklı kural setlerine tabi olduğu ve zaman çizelgelerinin aksayabileceği bir bağlamda karşılanmak durumunda” dedi ve ekledi: “Geçmiş planlama yöntemleri artık bu evrilen ilişkinin gereklerini karşılayamıyor. Entegre, akıllı uygulamalar karmaşıklığı azaltabilir ve değer üretimini hızlandırabilir. Eurostar’ın Dassault Systèmes’e duyduğu güven, DELMIA Quintiq uygulamaları sayesinde bu sektörde kazandığımız geniş deneyimi teyit ediyor.”