Etiya’da Flaş Atama

Dijital dönüşüm alanındaki uzmanlığını önemli bir odak noktası haline getirmeyi planlayan Etiya, Dijital Dönüşüm ve Danışmanlık ekibinin başına Uğur Karakaya’yı getirdi.

Etiya, bir yandan ihracat pazarlarını artırırken diğer yandan da son dönemde işletmelerin stratejik ana odaklarından biri olan “dijital dönüşüm” alanıyla ilgili operasyonlarına yatırım yapmaya devam ediyor. Etiya bu hedefi doğrultusunda dijital dönüşümdeki uzmanlığını danışmanlık yapılanması altında birleştirerek bu alandaki odağını daha da güçlendirdi. Şirketin Dijital Dönüşüm ve Danışmanlık ekibinin başına Genel Müdür Yardımcısı olarak Uğur Karakaya getirildi.

Dijital dönüşüm süreçlerinde hem Türkiye’de hem de global bazda lider iş ortağı olarak önemli bir yere sahip olan Etiya, Karakaya’nın da ekibe katılmasıyla bu konudaki uzmanlığını önemli bir odak noktası haline getirmeyi planlıyor.

Uğur Karakaya Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi mezunu olan Uğur Karakaya, yazılım geliştirme mühendisi olarak başladığı 21 yıllık kariyerinde bilgi teknolojileri ve danışmanlık sektöründe Accenture ve Oracle’ın da aralarında bulunduğu global firmalarda görev aldı. Teknoloji danışmanlığı, sistem entegrasyonu, büyük kurumsal projeler için çözüm oluşturma ve satış, proje gerçekleştirme, profesyonel hizmetler, iş geliştirme gibi pek çok alanda üst düzey yöneticilik yapan Karakaya, görev aldığı süreler boyunca uygulama/ geliştirme, büyük sistem entegrasyonları, kurumsal mimari ve strateji danışmanlığı, sistem ve donanım altyapıları, servis odaklı mimari, iş süreçleri yönetimi ve entegrasyonu, güvenlik, veritabanı, analitik, ERP ve CRM alanlarında birçok başarılı ve büyük dönüşüm projelerinde görev aldı.

Özellikle karmaşık büyük hacimli dönüşüm projelerinin ortaya çıkarılması, çözüm üretilmesi, tasarlanması, büyük danışmanlık ve çözüm ekiplerinin kurulması ve yönetilmesi konularında tecrübeli olan, deneyiminin yanı sıra Türkiye’nin bölgesel rekabetçi gücünü artıracak projelerde yer alan ve bu konuda organizasyonlara aktif olarak katılan Karakaya, 3.12.2018 tarihinden itibaren Etiya’da Dijital Dönüşüm ve Danışmanlık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?