ESET, Çözüm Ortaklarıyla Kıbrıs’ta Buluştu

Türkiye’nin kurumsal ve bireysel olarak en çok tercih edilen siber güvenlik yazılımlarını sunan ESET, geleneksel Kıbrıs buluşmasında 7’inci kez çözüm ortaklarıyla biraraya geldi. 420 kişilik kalabılık katılımla gerçekleşen toplantıda güncel siber riskler anlatıldı ve ESET’in yeni uygulamaları tanıtıldı.

ESET, Türkiye’deki çözüm ortaklarıyla 14-16 Haziran tarihlerinde Kuzey Kıbrıs’da Bafra bölgesinde bulunan Concorde Otel’inde buluştu. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Trabzon olmak üzere Türkiye çapındaki önemli merkezlerden gerçekleşen 420 kişilik katılımla, 2019 Kıbrıs Buluşması, bugüne kadarki en kalabalık ikinci ESET Çözüm Ortakları Toplantısı oldu. Buluşmada, ESET Türkiye yönetim kadrosu ve ESET’in İstanbul, Ankara, İzmir ve Trabzon ofis çalışanları da hazır bulundu.

Yeni Uygulamalar Tanıtıldı, Yılın İlk Dönemi Değerlendirildi

Toplantıda ESET çözüm ortakları son kurumsal gelişmeler ve ürünlerle ilgili bilgilendirildi. Özellikle kurumlara yönelik ESET Dynamic Threat Defence ve ESET Cloud Administrator gibi daha güçlü koruma ve daha kolay kullanım sağlayan yenilikçi çözümler anlatıldı. Bayi, dağıtıcı ve müşterilerden gelen talep ve öneriler değerlendirildi.

Yoğun Katılım, ESET’e Duyulan Güvenin Göstergesi

ESET Türkiye CEO’su Alain Soria, geniş katılımı; “ESET‘e, güçlü ürünlerine ve Türkiye ekibine duyulan güvenin bir göstergesi“ olarak nitelendirdi. Soria, çözüm ortaklarına markanın büyümesi adına gösterdikleri özveri ve çabaya teşekkür etti.

Huzurlu Bir Hayat İçin Siber Güvenlik Şart

Alain Soria, dijital dünyadaki zararlı yazılım sayısının 850 milyonu aştığına dikkat çekti. “Huzurlu bir hayat sürdürebilmek için siber güvenlik şart“ diyen Soria, “Dijital cihazı çalıştırmaya başladığınız andan siber riski de başlatıyorsunuz“ dedi.

Soria, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siber saldırılar hem karmaşıklaşıyor, hem de IoT nedeniyle saldırı yüzeyi genişliyor. Bu risk ortamına, ancak proaktif ve sürekli yenilikçi olmayı başaran deneyimli bir siber savunma yazılımıyla cevap verebilirsiniz. ESET, dünya çapına yayılmış 16 araştırma merkezi, 21 ofisi ve küresel siber tehditlere karşı katmanlı yazılımlarıyla bireyler ve kurumları koruyor. Bugün dünya çapında 200’ü aşkın ülkede 100 milyonu aşkın kişi ve 500 binden fazla kurum ürünlerimizi güvenerek kullanıyor.“

2019 Kıbrıs Çözüm Ortakları buluşmasıyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.