Epson’un Inkjet Teknolojili Yazıcılarıyla Kurumunuz Kazansın

Epson’un iş hayatına yönelik baskı çözümleri hem kurumlara hem de doğaya kazanç sağlıyor.

Çok yüksek kapasiteli, mürekkep poşeti sistemli WorkForce Pro inkjet yazıcılarla baskı maliyetleri minimuma iniyor.

2019’da iş yazıcıları pazarının yüzde 34’ü inkjet yazıcılardan oluşacak

IDC ’nin (International Data Corporation) ortaya koyduğu son araştırmaya göre 2019’da iş yazıcıları pazarının yüzde 34’ünün inkjet yazıcılardan oluşacak. Inkjet teknolojisinin lazere göre sürekli güçlenerek ilerlediği de satış raporlarıyla ortaya konuyor. Epson, kendi geliştirdiği Micro Piezo teknolojisine sahip PrecisionCore inkjet baskı kafaları sayesinde lazer yazıcılara oranla gerek enerjide gerekse kâğıt tüketiminde ciddi bir tasarruf imkanı sunuyor. Bağımsız araştırma şirketi BLI’ın (Buyers Laboratory LLC) son verilerine göre lazer yerine Epson WorkForce Pro inkjet yazıcı kullanan kurumlar yüzde 82’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor ve çevresel etkiler göz önüne alındığında yüzde 94’e varan oranda daha az atık avantajı söz konusu.

Sarf malzemesi değişikliği olmadan 84 bin sayfa baskı

Epson’un geniş ürün yelpazesinde yer alan WorkForce Pro WF-C869, yüksek kapasiteli mürekkep poşetleriyle 86 bin sayfa siyah beyaz ve 84 bin sayfa renkli baskı sağlıyor. Enerjide yüzde 95 ve atıklarda yüzde 99’a varan oranda azalma ile çevreye etkisi ise tartışılmaz.

Gizlilik içeren belgelerin güvenli şekilde basılmasına imkân tanıyan teknolojiye sahip Epson WorkForce Pro WF-C869; tarayıcı, fotokopi ve faks özellikleriyle hepsi bir arada bir model.

Konuyla ilgili Epson Türkiye Müşteri Hizmetleri Müdürü Engin Hıraoğlu ile yaptığımız röportajı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?