EPİAŞ’ın Erişim Güvenliğindeki Tercihi Kron Oldu

Dünyanın yenilikçi ve rekabetçi sayılı yetkili hesap ve erişim güvenliği şirketlerinden Kron, Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi (EPİAŞ) ile anlaştı. Anlaşma kapsamında Kron’un Single Connect platformu EPİAŞ tarafından kullanılmaya başlandı.

Telekomünikasyon, finans, enerji ve sağlık gibi sektörlerde yer alan birçok global firmaya yazılım ürünleri sunan ve İTÜ ARI Teknokent’te yer alan Kron, Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi (EPİAŞ) ile önemli bir iş birliğine imza attı. Hayata geçirilen iş birliği kapsamında EPİAŞ, Kron’un yetkili hesap erişim güvenliği platformu olan Single Connect’i kullanmaya başladı. 2015 yılında enerji piyasalarını etkin, şeffaf, sürdürülebilir bir şekilde işletme ve geliştirme misyonu ile faaliyete başlayan EPİAŞ, enerji piyasalarında küresel ölçekte referans alınan bir enerji borsası olma vizyonu ile dijital alandaki yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda erişim güvenliği alanında da çalışmalarını sürdüren şirket, yetkili hesap erişim güvenliği alanında Türkiye’nin lider firması olan Kron ile anlaştı.

Yapılan iş birliği ile ilgili konuşan Kron Genel Müdürü Mete Sansal, “Olağanüstü zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde, artan siber tehditler nedeniyle siber güvenlik alanında atılan adımlar şirketler ve iş sürekliliği açısından son derece önem taşıyor. Bu aşamada EPİAŞ gibi Türkiye’nin önemli kuruluşları tarafından tercih edilmekten ve bize duydukları güvene teknolojimiz ile altyapılarını daha güvenli bir hale getirerek cevap vermekten memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Kötü niyetli eylemleri gerçek zamanlı tespit ediyor

Kurumsal firmaların iç ve dış siber güvenlik tehditlerine karşı Kron tarafından geliştirilen Single Connect ürünü, erişim ve veri güvenliği konusunda geniş kapsamlı modüllere sahip bir yetkili hesap erişim güvenliği platformudur. Bilişim altyapı sistemlerindeki tüm yetkili erişimleri yöneterek veri güvenliği sağlayan ürün, sahip olduğu modüler yapısı ve ajansız mimarisi sayesinde çok kısa sürede devreye alınıyor. Gelişmiş oturum yönetimi sayesinde de kötü niyetli eylemleri gerçekleşmeden gerçek zamanlı olarak tespit ederek önlüyor ve kayıt altına alıyor.

 

Etiketler: , ,