DP Eurasia Group’un CTO’su Süderbay

Türkiye pizza endüstrisine öncülük eden Domino’s Pizza, teknoloji alanındaki liderliğini sektörün deneyimli isimlerinden Gökhan Süderbay’ı CTO atayarak güçlendirecek.

Teknolojiye vizyoner yaklaşımı ve hayata geçirdiği inovatif uygulamalarla, tüm operasyonlarını iyileştirip hızlandıran DP Eurasia Group, teknoloji ekibini güçlendirmeyi sürdürüyor. Sektörün deneyimli isimlerinden Gökhan Süderbay’ı CTO olarak yönetim kadrosuna katan DP Eurasia Group, Türkiye, Rusya, Azerbaycan ve Gürcistan’daki tüm teknolojik çalışmalarını Süderbay ile sürdürecek.

İnovasyon Merkezi ile birlikte operasyonlarına hız kazandıran Domino’s Pizza, son beş yılda 23 milyon TL’ye ulaşan toplam teknoloji yatırımları ile müşteri memnuniyetini arttıracak çözümler geliştiriyor. Domino’s Pizza’nın dünya çapındaki en büyük beşinci master frachisee’si konumundaki DP Eurasia Group, çatısı altında toplanan tüm ülkelerin teknolojik altyapılarını Süderbay’ın önderliğinde güçlendirmeyi hedefliyor.

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Gökhan Süderbay, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde MBA yapmış, İşletme Anabilimi dalında doktora dersleri almıştır. Çalışma hayatına 1997 yılında Yapı Kredi Teknoloji (Bilpa)’da başlayan Süderbay, 2003 yılına kadar bu kurumda çeşitli yazılım geliştirme pozisyonlarında çalışmıştır.

Sonrasında ise 2004-2005 yılları arasında Garanti Teknoloji’de Proje Yöneticisi, 2005-2007 yılları arasında Aviva Sigorta’da Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak görev yapmıştır. 2007 yılında ilk hayat ve emeklilik sektörü birleşmesi olan AkEmeklilik ile Aviva Hayat Emeklilik şirketlerinin birleşme sürecinde bugünkü adıyla AvivaSA’da iki şirketin tüm fonksiyonlarında Entegrasyonu ve Program Yönetim Ofisi’ni başarıyla yöneten Süderbay, 2008-2010 yıllarında Aviva Sigorta’da CIO olarak çalışmıştır. Aynı dönemde hem şirketin yeniden yapılanma amaçlı transformasyonunu hem de 14 ülkenin yer aldığı Aviva Avrupa Bölgesi’nde IT Dönüşümü Program Ofisini yönetmiştir. 2010-2015 yılları arasında Liberty Sigorta’da Genel Müdür Yardımcısı, CIO ve İcra Kurulu Üyesi, 2015-2016 yıllarında Fonksiyon Danışmanlık’da Yönetici Ortak, 2016-2018 yıllarında da Hedef Filo’da Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçleri Direktörü, İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

PMP, ITSM ve Scrum sertifikaları sahibi olan Süderbay Proje Yönetimi, Program Yönetimi, Dijital Dönüşüm, Scrum ve Agile Koçluğu konu başlıklarında eğitimler de vermektedir.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?