Dokunma Duyusunun Patenti Alındı

Inventram, “Sensobright” yatırımını küresel pazarlarla buluşturmaya hazırlanıyor

Sensobright’ın anlatıldığı basın toplantısı Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, bilim insanı Doç. Dr. Utku Büyükşahin ve Inventram Genel Müdürü Cem Soysal’ın katılımıyla Divan İstanbul’da gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, “Koç Topluluğu olarak ‘küresel rekabetçiliğimizi artırma hedefimiz’ yatırımlarımıza yön veren en önemli dinamiklerin başında geliyor. Bununla birlikte Ar-Ge, inovasyon, teknoloji ve dijital dönüşüm de odakladığımız alanları oluşturuyor. Tüm işlerimizde ‘değer yaratmayı’ önceliklendiriyoruz. Yakın gelecekte hayatımıza yön verme potansiyeli olan yeni iş alanlarını radarımızda tutuyor, cesaretle bu alanlardaki fırsatları takip ediyoruz” dedi.

Cem Soysal: “Dünyaya teknoloji ihraç edeceğiz.”

İnventram’ın, stratejik bir yatırım şirketi olduğunu söyleyen İnventram Genel Müdürü Cem Soysal, “Biz yatırımlarımızda kendi alanında oyunun kuralını değiştirecek ve gerçekten de dünyada ses getirecek teknolojilerin peşinden giden, enerjisi yüksek bir şirketiz. Bu bakış açısıyla radarımıza giren bir teknolojiyi patentleme ve şirket yatırımına dönüştürme kabiliyetimiz bizi güçlü kılan en önemli özelliğimiz” dedi. Patentleri rakip giriş bariyeri olarak gördüklerini belirten Cem Soysal, “Değerli bilim insanı Utku Büyükşahin 6 yıl boyunca bu buluş üzerinde çeşitli geliştirmeler yaptı ve en sonunda da insanın 5 duyusundan biri olan dokunma duyusunun patentini aldık. Şu an insanın dokunma hissinin üzerinde bir teknolojiden bahsediyoruz ve bunun dünya çapında korumasını sağladık” dedi. Türkiye’de geliştirilen teknolojileri dünyaya ihraç etme konusunda kararlı çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Cem Soysal, “İnventram olarak sadece teknolojilere yatırım yapmadığımızı, bunları ürün ve servislere çevirerek yurtdışı pazarları hedeflediğimizi, özellikle Amerika, Avrupa ve Uzakdoğu pazarlarını önemsediğimizi kanıtladık” dedi.