Dijital Sermayesini Korumak İsteyen Şirketler İçin “Veri Kaskosu Platformu”

BulutBroker, Veeam ve HPE iş ortaklığıyla kurulan Teknolojinin Veri Kaskosu Platformu, 23 Ekim 2018 Salı günü düzenlenen özel bir toplantıyla tanıtıldı.

Verinin önemi her geçen gün artıyor. İş dünyasının sahip olduğu kritik verinin ikinci adresi olarak güven altına alabileceği “Teknolojinin Veri Kaskosu Platformu” BulutBroker, Veeam ve HPE iş ortaklığıyla kuruldu. Platform, 23 Ekim 2018 Salı günü Radisson Blu Ortaköy’de düzenlenen bir davette iş dünyasına tanıtıldı. HPE’nin güçlü donanımı, Veeam’in lider yazılım teknolojileri ile BulutBroker’ın veri yönetimine odaklanmış mühendislik güçlerini bütünleştirerek yaratılan platform, iş dünyasın iş sürekliliği ihtiyaçlarını yasal yükümlülüklere uygun biçimde Türkiye’de güvenle karşılıyor. Dünyanın önde gelen teknoloji üreticileri ile birlikte dünya standartlarında yeni nesil bulut bilişim hizmetleri sunan BulutBroker Teknolojinin Veri Kaskosu Platformu ile iş dünyasının teknoloji altyapısını güven altına alırken, yaşanabilecek her türlü kötü durum senaryosunun giderilmesini taahhüt ediyor.

Faaliyet alanı ve ölçekten bağımsız olarak işini veriyle gerçekleştiren her şirketin ihtiyaç duyduğu veri yedekleme, felaket yönetimi (replikasyon) ve iş sürekliliği gibi hizmetleri Türkiye’de tek elden “kullandığın kadar öde” modeli ile sağlayan Teknolojinin Veri Kaskosu Platformu, meydana gelebilecek tüm teknolojik altyapı sorunlarından bağımsız olarak kurumların kendi işlerine odaklanmalarını kolaylaştırıyor.

Teknolojinin Veri Kaskosu Platformu lansmanında konuşan Türkiye Sigorta Birliği IT Direktörü Mustafa Özen, BulutBroker, Veeam ve HPE ortaklığında sunulan Veri Kaskosu hizmetinin sigortacılık sektörünün yeni nesil siber güvenlik poliçeleri ile tamamlayıcı şekilde kullanmanın önemine değindi ve “Türkiye Sigorta Birliği olarak bizlerde bu hizmeti böyle bir platformdan almaktan dolayı son derece memnunuz.” dedi.

Dijital varlıkların “kasko sigortası”

Dijital varlıklara yönelik saldırılar her geçen gün artarken, kritik kurumsal veriyi korumak için ek önlemler almak kaçınılmaz oluyor. BulutBroker’ın veri kaskosu hizmetleri ile üretilen ve işlenen her verinin farklı bir lokasyonda kopyasının bulunmasını sağlıyor. Böylelikle veri, tıpkı kasko sigortası yapılmış bir araç gibi her an güvence altında oluyor ve daha önemlisi bir felaket anında o durumun öncesine saniyeler içinde dönerek kaldığı yerden çalışmaya devam edebiliyor. Bu platformun ön yatırım gerektirmeyen, “kullandığın kadar öde” modeli sayesinde veri kaskosu hizmetleri (yedekleme, felaket yönetimi ve arşivleme) iş hayatına ön yatırımsız olarak sunuluyor. Böylelikle Türkiye’nin en büyük veri bankasını her ölçekte şirket kendi bütçelerine uygun koşullarla rahatça kullanıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?