Dell Technologies Cloud, Hibrit Bulut Altyapı Seçenekleri Sunuyor

En son Dell EMC ve VMware entegrasyonu bulut-yerel uygulamaları ve tutarlı hibrit bulut altyapısında artan sayıda seçeneği destekliyor.

Dell Technologies, kuruluşların hem geleneksel uygulamalar hem de bulut-yerel ortamlar için Dell Technologies Cloud’dan yararlanmalarını sağlayan bazı geliştirmeler ve yeni seçenekler tanıttı. Analiz firması ESG tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, hibrit bulut stratejileri oluşturan kuruluşların yarısından fazlası, en önemli unsurun tesis içi altyapılarıyla sorunsuz uyum olduğunu belirtmektedir.2 Dünyanın 1 numaralı bulut altyapısı sağlayıcısı3 tarafından sunulan Dell Technologies Cloud; özel bulutlar, genel bulutlar ve uçta tutarlı altyapı ve operasyonlar sunarak bulutun karmaşıklığını ortadan kaldırmak için VMware bulut yazılımı ile Dell EMC altyapısının gücünü bir araya getiriyor.

Dell Technologies Başkan Yardımcısı Jeff Clarke şunları aktardı:

“Müşteriler bize bulut altyapılarında operasyonel istikrar istediklerini dile getiriyorlar. Bu ise tesisler, uçtaki veri merkezleri ve genel bulutlardaki hibrit bulut ortamlarında veri-yoğun iş yüklerinin yönetilmesi ve ölçeklendirilmesi için bir zorunluluktur. Dell Technologies Cloud bu tutarlı hibrit bulut deneyimini, artık çok çeşitli benzersiz gereksinimleri karşılayan, ek altyapı seçenekleri ile birlikte sunuyor. Müşteriler artık uygulamaları nerede bulunursa bulunsun, tek bir platformda, geleneksel uygulamaların yanı sıra Kubernetes ve bulut-yerel geliştirme sürecini destekleyerek geliştiricileri ile operasyon ekiplerini daha uyumlu bir hale getirebilirler.”

Dell Technologies Cloud Kubernetes Desteği Ekliyor

Kuruluşlar bir yandan geleneksel, sanallaştırılmış uygulamaları çalıştırırken diğer yandan da bulut-yerel uygulama geliştirme sürecini hızlandırmaya devam ediyor. Kuruluşların her iki zorunluluğu dengelemelerine yardımcı olmak için Dell Technologies Cloud, VMware PKS on Dell EMC VxRail otomatik dağıtımını destekleyecek, Kubernetes ve kapsayıcıları için entegre destek seçeneği ekleyecektir. Bu, kuruluşların esnek ve güvenli bulut-yerel yaklaşımlarını daha hızlı benimsemelerine yardımcı olur. Bu uygulama Dell Technologies Cloud Platformları müşterilerine geleneksel ve bulut-yerel iş yükleri için tek bir tutarlı platform sağlarken birden fazla küme ve geliştirilmiş otomasyon, performans ve güvenliği kapsayan tam yaşam döngüsü yönetimi ile dağıtım ve operasyon süreçlerini düzene sokar.