Dell EMC Türkiye Yöneticileri Birleşme Sonrası Yeni Dönemi Başlatmaya Hazır

Dell Technologies’in EMC Corporation’u almasıyla dünyanın en büyük özel teknoloji şirketine dönüşen Dell EMC’nin yeni dönemde müşterilerine neler sunacağını Dell EMC yöneticilerinden dinledik.

Dell Technologies, 7 Eylül itibariyle EMC Corporation’ın satın alma sürecinin tamamlandığını duyurarak dünyanın borsaya açık olmayan en büyük özel teknoloji şirketini hayata geçirmişti. Şirketin başındaki isim Michael Dell, sürecin tamamlandığına yer verilen duyuruda şunları söylüyordu:

“Bir sonraki endüstriyel devrimin ilk ışıklarıyla karşı karşıyayız. Dünyamız her dakika internetin yaygınlaşması ve neslerin interneti ile daha akıllı ve bağlı hale geliyor. Bu yeni yapılanmayla müşterilerimizin bu karmaşık dünyada, akıllarına gelen işler yapabilmeleri için gereken yolu hazırlıyoruz. Büyük ya da küçük, müşterilerimizin dijital yolculuklarını değiştirebilecek ve yol gösterecek ürün, hizmet, yetenek ve küresel tecrübeye sahibiz.”

Dünyadaki bu birleşmenin ardından Türkiye’de de süreç devam ediyor. Şubat ayından itibaren Dell EMC Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görev yapacak olan Sinan Dumlu ile kısa bir süre önce gerçekleştirdiğimiz röportajda birleşmenin Türkiye’ye nasıl yansıyacağını geniş bir şekilde ele almıştık. Dell EMC Kurumsal Çözümler Günü kapsamında bu konuyu biraz daha genişletme imkanı bulduk. Detayları kendisinden dinleyelim.

Şirketler Geleceğe Hazır Olmak İçin Ne Yapmalı?

Sinan Dumlu’nun ardından Şubat ayına kadar şirketin iki eş başkanından biri olarak Türkiye’deki görevine edip devamında EMEA bölgesinde yeni görevini devralacak olan olan Didem Duru‘ya mikrofonumuzu yönelttik.

Didem Duru, toplantıda detaylarını paylaştığı ve şirketlerin geleceğe hazır olmak için ne yapmaları gerektiğini ele alan araştırmanın sonuçlarını Enterprise Next okurları için aktardı.

Sunucu ve Depolama Ürünlerinde Yeni Çözümler

Duru’nun ardından Dell EMC Türkiye Kurumsal Ürünler Direktörü Nevcihan Matur ile buluştuk. Nevcihan Matur, özellikle sunucu ve depolama ürünleri konusunda yeni dönemde çözümlerin nasıl şekilleneceği konusunda bilgileri bizlerle paylaştı.

Şirketler Geleceğe Hazır İş Gücünü Nasıl Oluşturmalı?

Etkinlikte bir diğer konuğumuz da Dell EMC Türkiye Kurumsal Ürünler Pazarlama Müdürü Burak Ereren oldu. Ereren, şirketlerin geleceğe hazır iş gücünü oluştururken Dell EMC ürün ve çözümlerinden nasıl faydalanabileceği konusunda yararlı bilgiler paylaştı.

Bir Etkinlik Böyle Geçti

Dünyanın en büyük özel teknoloji şirketi yeni döneme işte böyle hazırlanıyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birleşme sonrası sadece her iki şirketin yönetici ve çalışanlarını değil, müşterilerini de yeni bir dönem bekliyor.

Son olarak sizi Dell EMC Kurumsal Çözümler Günü’nün renkli görüntüleriyle baş başa bırakalım.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?