Colendi’ye 2.5 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım

Merkezi olmayan yenilikçi kredi skorlama ve mikro kredi protokolü Colendi, 2.5 milyon dolarlık ilk yatırım turunu tamamladı. Colendi’nin yatırımcı ve danışmanları arasında Boğaziçi Ventures, Next Ventures, Celebrus Capital gibi kuruluşların yanısıra Hasan Aslanoba, MasterCard MEA eski CEO’su Ram Chari, Predera Kurucusu ve CEO’su Vamshi Ambati, NetMarble EMEA CEO’su Barış Özistek ve MIT’ten Prof. Dr. Deniz Yüret gibi dünyaca ünlü isimler yer alıyor.

Avrupa’nın umut vadeden 10 blockchain girişimi arasında yer alan Colendi, 2.5 milyon dolarlık ilk yatırım turunu tamamladı. Colendi’nin yatırımcıları arasında Boğaziçi Ventures, Next Ventures, Celebrus Capital gibi kuruluşlar, hem yatırımcı hem de danışman olarak ise Hasan Aslanoba (Aslanoba Capital), MasterCard MEA eski CEO’su Ram Chari, Predera Kurucusu ve CEO’su Vamshi Ambati, NetMarble EMEA CEO’su Barış Özistek, Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal, MIT’ten Prof. Dr. Deniz Yüret, Mert Utancak, Nasri Özel ve Serdar Oal gibi ekosistemin yakından tanıdığı isimler bulunuyor.

“Yeni Yatırım Turunu 2019 Mayıs Ayında Tamamlayacağız”

Yeni yatırım hakkında konuşan Colendi Kurucu Ortaklarından Mihriban Ersin Tekmen, “Ekip olarak dünyadaki en etkileyici ve işleyen blockchain girişimini hayata geçirdik. Bu teknolojinin gelecekte tüm iş yapış biçimlerini kökten değiştireceğine inanıyoruz. Bu inancımız yatırımcılar nezdinde de karşılık buldu. Yeni yatırım turumuzda dünyaca ünlü birçok ismin desteğini almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çok kısa süre geçmesine rağmen bir sonraki yatırım turumuzu 2019 Mayıs ayında, yine çok önemli isimlerin katılımlarıyla tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Tüm Dünyada Kullanılan Bir Platform Olmayı Hedefliyor

Colendi olarak kredi skorlama yöntemlerinin herkes için daha erişilebilir olmasını sağlayarak, finansal araçlara ulaşımda katılımcı ve eşitlikçi çözümler sunmayı amaçladıklarının altını çizen Tekmen, “Milyonlarca insanın hayatına dokunan ve hayatını iyi yönde değiştiren bir teknoloji şirketi olarak tüm dünyada bilinen ve kullanılan bir platform olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Etiketler: