Citrix’te Gelirlerde Yüzde 6 Artış

Citrix, geçen yılın aynı dönemine göre yılda %6 artışla 732 milyon dolar değerinde üç aylık gelire ulaştı.

Citrix Systems, 30 Eylül 2018 itibarıyla sona eren mali yılın üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçları açıkladı. Citrix, 2017 mali yılının üçüncü çeyreğinde elde edilen 691 milyon dolara kıyasla 2018 mali yılının üçüncü çeyreği için 732 milyon dolar gelir elde etti. Bu fark, yüzde 6 oranında bir büyümeyi temsil ediyor.

2018 yılı mali yılının üçüncü çeyreği için net gelir, 159 milyon dolar veya seyreltilmiş hisse başına 1,08 dolar olarak gerçekleşti. Bu oranlar, 2017 yılı mali yılının üçüncü çeyreğinde 127 milyon dolar veya seyreltilmiş hisse başına 0,82 dolar olarak gerçekleşmişti.

Citrix CEO’su David Henshall, sonuçlarla ilgili şöyle konuştu: “Bu çeyrekte gösterdiğimiz sağlam performans, şirket olarak dönüşümümüzü gerçekleştirmeyi sürdürürken attığımız bir başka olumlu adım oldu. Bir yıl öncesine kıyasla gelir büyüme oranlarımızı ikiye katladık, marj ve hisse başına kazanç hedeflerimiz doğrultusunda olumlu bir çizgi izledik. Kuruluşlar, çoklu bulut ve hibrit bulut dünyasında faaliyet göstermeye önem veriyor. Citrix ise, onların bu güçlükleri ele alması için ihtiyaç duydukları basit, güvenli ve birleşmiş çözümleri sağlamak için benzersiz bir konuma sahip.”

2017 mali yılı üçüncü çeyreğiyle karşılaştırılan 2018 mali yılı üçüncü çeyreğine ilişkin sonuçlara göre, Citrix’te abonelik geliri, yüzde 37 oranında, ürün ve lisans geliri, yüzde 1 oranında, destek ve hizmetler geliri, yüzde 2 oranında arttı.
Citrix yönetimi, 2018 mali yılı için net gelirin, 2,95 ila 2,97 milyar dolar aralığında olması hedeflerken, şu anda 2019 mali yılının tamamına ilişkin ilk beklentisi, net gelirin ortalama yüzde 4 oranında artması şeklinde.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?