Citrix Çalışanların Fiziksel Refahı İçin Yeni Özelliklerini Duyurdu

Pandemi çalışma biçimimizi altüst etti ve stresimizi rekor seviyelere çıkardı. ABD Nüfus İdaresi, 2019’dan bu yana yüzde 200’lük bir artışla, Amerikalı yetişkinlerin yüzde 30’undan fazlasının, Nisan ayından bu yana anksiyete ve depresyon belirtileri gösterdiğini bildirdi.

Citrix Systems, Inc., durumu kontrol altına almak amacıyla, şirketlerin, çalışanların ellerinden gelenin en iyisini yapabilmeleri ve en iyi durumda olabilmeleri için iş gününün baskılarını ve karmaşıklığını daha iyi yönetmelerine yardımcı olabilecek Citrix Workspace ürününün yeni yeteneklerini kullanıma sundu.

Citrix Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Üst Düzey İnsan Kaynakları Yöneticisi Donna Kimmel, şunları ifade etti: “Şirketler, geleneksel olarak, çalışanlarının fiziksel refahına odaklanmış ve diğer konuları biraz tabu olarak görmüşlerdir. Ancak pandemi bu durumu değiştirdi. Şirketler, artık çalışanlarını her açıdan iyi olma konusunda güçlendirecek bir çalışma alanı oluşturmaları gerektiğini fark ettiklerinden, refahın zihinsel, ruhsal ve duygusal yönlerini kapsayan daha bütünsel konuşmalar yapıyorlar.”

Dünya Sağlık Örgütü, depresyon ve anksiyete bozukluklarının, verimlilik kaybı konusunda küresel ekonomiye her yıl 1 trilyon ABD Dolarına mal olduğunu tahmin ediyor. Küresel Esneklik ve Refah Merkezi Genel Müdürü ve Üst Düzey Yöneticisi Amit Sood, şunları ifade ediyor: “Yorgunluk, olumsuzluk ve aşırı yükün getirdiği bu bilişsel ve duygusal kargaşa durumunda kalamayız. Şu anda karşı karşıya olduğumuz sıkıntılı sürece dayanmayı ve kendimizi toparlamayı, fiziksel olarak daha güçlü hale gelmeyi, daha iyi ilişkiler kurmayı ve işte daha büyük başarı elde etmeyi başarabilmemiz için çözüm, dirençli olmaktır.”

Citrix ile birlikte şirketler, insanların iyi durumda ve başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu alanı oluşturabilirler. Şirketler, Citrix Workspace’i kullanarak, işten gelen şikayetleri ve dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldıran güvenli, güvenilir ve tutarlı bir deneyim sunarak, çalışanların odaklanmasını, yenilik yapmasını ve değer oluşturmasını sağlayabilirler. Ayrıca, çözümde bulunan yeni mikro uygulama yeteneklerinden yararlanarak, refaha ilişkin işlevleri, çalışma alanına sorunsuz bir şekilde entegre ederek, çalışma biçimlerinin bir parçası haline getirebilirler. Kullanımı kolay, az sayıda koda sahip araçlar, şirketlerin, ilgili içeriği ve kaynakları, çalışanları desteklemek ve bunları her tür cihaza sunmak için otomatik olarak ortaya çıkarmalarını sağlar.