Cisco SecureX ile Çok Yönlü Güvenlik Sunuyor

Cisco SecureX platformu, güvenlik portföyünde yer alan tüm çözüm ve ürünlere daha fazla görünürlük sağlıyor. Güvenlik analizi yapıyor; tehditleri tespit ediyor ve bu tehditlere yanıt verme sürecini hızlandırmak için iş akışlarını otomatikleştiriyor.

Cisco, müşterilerin Cisco’nun güvenlik çözüm ve ürün portföyünü deneyimleme ve bilgi güvenliği yöneticilerinin en çok sıkıntı yaşadığı karmaşıklıkları giderme yöntemlerini radikal biçimde basitleştiren yeni platformu Cisco SecureX’i tanıttı. İnovasyon, iş ortakları, şirket satın almaları, müşteri araştırmaları ve açık kaynak standartlarına yaptığı önemli yatırımlar yapan Cisco, şimdi de müşterilerine sektörün en kapsamlı, en entegre bulut tabanlı platformu Cisco SecureX’i sunuyor.

Yöneticilerin Ortak Kaygısı: Güvenlik

Cisco SecureX , müşterilerinin mevcut güvenlik altyapılarında kapsamlı bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor. Cisco SecureX bilinmeyen tehditleri tespit ediyor ve müşterilerin güvenliğini ağ, uç nokta, bulut ve uygulamalar bağlamında güçlendirmek için iş akışlarını otomatikleştiriyor. Sadelik günümüzde dijital dönüşüm için gerekli olduğundan, Cisco SecureX tüm Cisco güvenlik ürünlerine dahil olarak sunuluyor.

İşletmeler dijital dönüşümü benimserken, bulut platformlara yayılıyor, IoT’yi ve yüksek hızlı kablosuz erişimi bünyelerinde barındırıyor ve bu da saldırılara hedef olabilecek alanların sayısını artırıyor. Bu karmaşık ortamın güvenliğini sağlamak bir arada çalışmayan farklı teknolojilerle oldukça zorlaşıyor.

2 bin 800 güvenlik profesyoneliyle görüşülerek gerçekleştirilen Cisco 2020 CISO (Bilgi Güvenliği Yöneticileri) Karşılaştırmalı Değerlendirme Araştırması’nın katılanların yüzde 28’i birden çok tedarikçiden alınan ürün ve çözümlerin oluşturduğu güvenlik ortamlarını yönetmenin çok zorlayıcı olduğunu düşünüyor. Bu oran geçen yıla oranla yüzde 8 artmış durumda.

Cisco SecureX’in Temel Özellikleri:

  • * Müşterilerin güvenlik portföyünü oluşturan çözümlerinin tümünde görünürlüğü bütünleştirmek.
  • * Tamamen bulut tabanlı ve çok kullanıcılı bir çözüm aracılığıyla müşterilere ve iş ortaklarına, 15 dakikadan kısa sürede katma değer sağlamak.
  • * 150 milyondan fazla uç nokta, anahtar ve yönelticiden gelen ağ trafiğinde- buna şifreli trafik, Google, AWS ve Azure ile özel veri merkezi ortamlarından gelen veriler de dahil- etkinlikleri ve verileri analiz etmek.
  • * Yalnızca dakikalar içinde kimin ve neyin hedef alındığını tespit etmek, güvenlik ürünleri ve tehdit istihbarat kaynaklarının veri zenginleştirme özelliğini kullanarak tehditlerin giderilmesini sağlamak.
  • * En yeni tehditleri avlamak için Cisco Talos’un tehdit analistlerinin gücünü, müşterinin güvenlik operasyon merkezine (SOC) taşımak.
Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?