CDT, Nano Dimension ile SAHA EXPO’da Yer Aldı

Elektronik tasarım ve üretim otomasyonu konusunda Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerinde kapsamlı çözümler sunan CDT Bilgi Teknolojileri, 10-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen SAHA EXPO kapsamında, temsilcisi olduğu Nano Dimension firmasının ürettiği ve endüstrilere yön veren DragonFly LDM 3D yazıcısını ve güncel teknolojileri tanıttı.

SAHA İstanbul tarafından 10-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’na dünyanın önde gelen yeni nesil yüksek teknolojisi iş ortağı Nano Dimension ile katılacak olan CDT Bilgi Teknolojileri, DragonFly LDM 3D yazıcısıyla gelen fark yaratan teknolojileri katılımcılarla paylaştı.

DragonFly LDM 3D özellikle savunma sanayii ve Ar-Ge kuruluşları tarafından yerli ve milli değer yaratma hedefine tam ve benzersiz destek sağlayabilecek, elektronik üretim konusunda çığır açan bir ürün özelliği taşıyor. Kullanımı ile milli tasarımlarımızın yurtdışına gönderilmeden prototip üretimlerinin yapılmasını, ürün geliştirme süreçlerinde zaman ve maliyet kazançları elde edilmesini ve gizliliğin korunmasını sağlıyor. Dünya genelinde aralarında NASA’nın da bulunduğu elliden fazla kurumda kullanılan DragonFly LDM 3D; uzay, havacılık ve savunma firmalarına Ar-Ge ve Teknoloji Geliştirme çalışmalarında yeni ufuklar açıyor. DragonFly LDM 3D, hem mekanik uygulamalarda kazanılan otuz yıllık üç boyutlu basım teknolojisinin elektronik uygulamalara aktarılması, hem de özel geliştirilen nano mürekkepler yardımıyla elektronik cihaz üretiminde çığır açan ilk ve tek makine olarak öne çıkıyor.

Ürün geliştirme süreçlerindeki “kalıpları kırıyor”

İbrahim Göğüş

Tüm dünyada birçok inovasyon ödülüne değer görülen DragonFly LDM 3D yazıcının elektronik bileşen tasarım, prototip yaratma ve üretme sırasında karşılaşılan zorlukların aşılmasında anahtar çözüm olduğunu belirten CDT Bilgi Teknolojileri İş Geliştirme Yöneticisi İbrahim Göğüş, müşterilerinin tüm ürün geliştirme döngülerini kontrol edebilme, verimliliklerini artırma ve piyasaya giriş sürelerini hızlandırma olanağı sunduklarını sötyledi.

Nano Dimension sektörlere yön veriyor

Stephan Krause

Gelişen pazarlar kapsamında Türkiye’nin stratejik olarak büyük önem taşıdığına dikkat çeken Nano Dimension Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Stephan Krause, CDT Bilgi Teknolojileri ile Türkiye başta olmak üzere, Ortadoğu ve Orta Asya bölgesinin sunduğu büyüme fırsatlarını sürekli ele aldıklarını ve bu yönde çalıştıklarını ifade etti.

Enterprise Next olarak fuar kapsamında bir araya geldiğimiz CDT Bilgi Teknolojileri İş Geliştirme Yöneticisi İbrahim Göğüş ve Nano Dimension Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Stephan Krause ile gerçekleştirdiğimiz röportajları aşağıdan izleyebilirsiniz.