CDMVision, ADS’yi Covid-19 Sürecinde Ücretsiz Sunuyor

CDMVision, dünyada ve ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgını sürerken, kendi geliştirdiği Artırılmış Gerçeklik ile Uzaktan Destek Servisi ADS’yi (Augmented Distant Services) 30 Haziran’a kadar ücretsiz olarak hizmete sunuyor.

CDMVision, pek çok alanda kullanılabilen Artırılmış Gerçeklik, 3 boyutlu görselleştirme ve etkileşim teknolojilerini sunarak üretim sanayiinin dünya genelindeki dönüşüm sürecinde yerini alması konusunda çözüm ortağı olarak hizmet veriyor.

COVID-19 salgınıyla tüm dünya ve ülkemiz daha önce karşılaşmadığımız zorlukta bir dönemden geçerken sanayi ve üretimimizin, ticaretin devam etmesi ve ekonomimizin güçlü kalması bu mücadelede daha da kritik önem taşıyor. Kuruluşlar, paydaşlarının sağlığını ve güvenliğini sağlayabilmek için başta sosyal mesafelendirme olmak üzere tedbirler uyguluyor ve ‘yeni normal’ olarak adlandırdığımız yeni ve farklı iş yapış şekillerine geçiliyor. İş birliği ve desteğin önem kazandığı bu zorlu dönemde CDMVision şirketlere, kendi geliştirdiği Artırılmış Gerçeklik ile Uzaktan Destek Servisi ADS’yi (Augmented Distant Services) 30 Haziran’a kadar ücretsiz olarak hizmete sunuyor.

COVID-19 ve dönüşen dünyada yaşanabilecek gelecekteki olası gereklilikler sebebiyle insan gücünün sınırlı kullanımına dayalı uygulamalar, zaman ve seyahate bağlı engeller sanayi tesislerindeki süreçlerin yürütülmesinde birtakım sorunlar doğurabiliyor. Bu dönemde, uzaktan çalışma modeline ayak uydurmak, ülke içinde ve dünyanın farklı yerlerindeki çalışanlara, tedarik zincirlerine ve müşteri tabanlarına sahip endüstriyel şirketler için zorlayıcı olabiliyor. Teknik destek, bakım ve eğitim gerektiren, özellikle karmaşık makineleri çalıştırmak veya tamir etmek gibi özel uzmanlık gerektiren kuruluşlarda bu durum iş süreçlerini aksatabiliyor.

Türkiye’nin milli ve yerli teknoloji şirketi CDMVision, ADS (Augmented Distant Services) ürünüyle haberleşmeyi 3 boyutlu olarak zenginleştirerek, Artırılmış Gerçeklik teknolojisinin yardımıyla şirketlere ve tüm endüstrilerde sanayi tesislerine uzaktan erişimle bakım, servis ve eğitim çözümleri sunuyor. Bir yandan saha personelinin uzaktan yönlendirmelerle etkin ve verimli çalışması sağlanabilirken ayrıca artırılmış gerçeklik destekli öğrenme sayesinde de personelin hızlı ve etkin oryantasyonu ile de verimlilik artırılabiliyor. Böylelikle sanayi şirketleri seyahat engellerine ve diğer bariyerlere takılmadan
üretim süreçlerini sürdürebiliyor.

ADS teknolojisinde ekranı olan herhangi bir cihazdan, farklı konumdaki bir artırılmış gerçeklik gözlüğüne, tablete veya telefona bağlanılıyor. Ses ve görüntü iletişiminin yanı sıra sahadaki kişiye ne yapması gerektiği 3 boyutlu öğeler vasıtasıyla anlatılıyor ve böylelikle anlaması kolaylaştırılıyor. Teknolojiyi eşsiz kılan özellik ise görsel ve işitsel yönlendirmelere ilave olarak 3 boyutlu animasyon veya kılavuzluk edecek belge-dokümanın da ekrana yansıtılabiliyor olması.

ADS ile şirketler iş adımlarının doğru anlaşılması için harcanan zamandan yüzde 90 tasarruf edebiliyor, üretimin durması riski yüzde 50 azalıyor, hatalar yüzde 100 oranında ortadan kalkabiliyor, toplamda zaman tasarrufu yüzde 25 ile 75 oranında gerçekleşebiliyor.

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?