Bulutistan Bir Kez Daha Startup100 Listesi’nde

Henüz 2015’te kurulmasına rağmen kısa sürede önemli yol kat eden Bulutistan, ikinci yılında da Türkiye’nin yeni nesil girişimcilerinin belirlendiği Startup100 Listesi’ne girmeyi başardı.

Bulutistan, Startup 100 Listesi’ne adeta kök saldı. Kurulduğu yıl olan 2015’te Türkiye’nin en başarılı yeni nesil şirketleri arasına girmeyi başaran şirket, 2016’da da bu başarısını yineleyerek çıkışını sürdürdü. 100 prestijli şirket arasında yer alan Bulutistan, seçkin davetlilerin katılımıyla İstanbul’da düzenlenen törende Startup100 Ödülü’nü aldı.

“Gurur duyuyoruz”

Bulutistan Kurucu Ortağı Orçun Murat Özalp, törende yaptığı açıklamada “Ekip olarak aldığımız ödüller, coşkumuzu her seferinde daha da yükseklere taşıyor. Konusuna odaklanmış, yeni nesil bir şirket olarak en yeni bilişim teknolojilerini ülkemiz içinde erişilebilir bir değere dönüştürdüğümüz için gurur duyuyoruz.” dedi.

Simplivity teknolojilerini kullanan tek şirket

Bulut servis sağlayıcıları ile şirketler arasında teknolojik bir köprü oluşturan şirket, öncelikle kurumsal şirketlerle başarı hikâyeleri yaratmaya odaklandı. Bulutistan, bulut teknolojisinin liderleri ile oluşturduğu ekosistemi, hızla geliştirdiği online servis platformuna taşımayı sürdürüyor. Bir diğer hedefi, konusunda uzmanlaşmayı artırma adına kurduğu Bulut Broker isimli yeni şirketiyle kurumsal verilerin ikinci adresi olmak. Yeni girişimi ile kurumsal müşterilerine arşivleme, yedekleme, iş sürekliliği sağlama ve felaket yönetimi hizmetleri vermeye başlayan şirket, yatırımlarını başarı hikâyelerine çeviriyor. Bulut hizmetlerini sunduğu altyapı platformunu yeni nesil bütünleşik sistemlere yaptığı yatırımlar ile genişleten şirket, hizmet seviyelerini sürekli yükseltmeyi hedefliyor. Bu alanda Hewlett Packard Enterprise (HPE) son satın alması Simplivity teknolojilerini kullanarak hizmet sunan ilk ve tek servis sağlayıcı olma unvanını taşıyor.