Bulut Şirketlere Rekabet Avantajı Kazandırıyor

Şirketlerin rekabette öne geçmesi için değişimin peşinden giderek dijitalleşmeye ayak uydurması gerekiyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera, artık hayati önem taşıyan IT yatırımları arasında bulut tabanlı yedekleme hizmetlerinin iş sürekliliği sağlayarak rekabet gücünü artırdığını belirtiyor.

Rekabette farklılaşmak isteyen kurumsal firmalar için artık dijital dönüşüm olmazsa olmazlar arasında sayılıyor. Kurumsal maliyetleri azaltmak, iş süreçlerini iyileştirmek, yeni müşterilerin kazanılması için yöntemler geliştirmek, müşteri memnuniyeti sağlamak, verimliliği artırmak, büyük verileri analiz ederek şirketin büyümesine katkı sağlayacak yöntemler üretmek gibi pek çok amaca hizmet eden bilişim uygulamalarını hayata geçirmesi gereken BT yöneticilerinin en büyük yardımcısı, bulut tabanlı yedekleme ve işletim modelleri oluyor. Son araştırmalara göre 2020 yılına gelindiğinde bulut politikası olmayan bir şirketin neredeyse kalmayacağını belirten Clonera, bulut stratejilerinin hızlı gelişen dünyadan kopmamak için temel oluşturacağını vurguluyor.

Değişimi kovalayan kurumlarda BT, şirketler için zorunlu hale gelen dijitalleşmede kilit rol oynayarak şirketlerin kaderini belirliyor. Geleneksel BT yatırımlarından daha çağa uygun olanlara yönelmesi gereken BT ekipleri için buluta geçiş ciddi avantaj sağlıyor. Gartner araştırma şirketinin yeni çalışması, şimdiden popüler olan bulut tabanlı işletim sistemlerinin daha da yaygınlaşarak 2020’ye kadar tüm şirketlerin daha maliyet optimizasyonu ve rekabet gücü kazanmak için dinamik, bulut tabanlı işletim modellerini kullanmaya başlayacağını ortaya çıkartıyor.

Bulut Tabanlı İş Çözümleri İş Kesintisini Önlüyor

Bulut tabanlı çözümler, teknoloji altyapısına yatırım yapılmasına gerek kalmadan kurumların dijital sermayesini koruyarak işlerinin kesintiye uğramasını engelliyor. Herhangi bir kesinti anında tüm uygulamaları uzaktan erişimle çalıştıran bu çözümlere karşılık geleneksel yöntemlerle iş sürekliliği sağlamakta ısrarcı olan şirketler araştırmaya göre yüzde 80 daha fazla maliyetle karşılaşırken, taşıdıkları risklerin de düzeyini artırıyor. Araştırma, önümüzdeki 5 yıl içerisinde buluta geçişin BT yatırımlarını direkt ya da dolaylı bir şekilde 1 trilyon dolardan daha fazla etkileyeceğini gösteriyor. Bir felaket söz konusu olmadığı anlarda veya BT sistemlerinin test edilmediği zamanlarda CPU ve RAM kaynaklarına ayrıca para ödenmemesi de bulut tabanlı çözümleri çağa daha uygun kılıyor.

Bulut Veri Yedekleme Çözümü Ücretsiz

Geleneksel BT yatırımlarından buluta geçişin avantajlarını en iyi anlatan çözümlerden biri olan yeni nesil hazır felaket kurtarma ve iş sürekliliği bulut çözümü olan Clonera, günümüzde iş sürekliliği kesintiye uğrayan bir firmanın rekabette var olmasının mümkün olmadığını vurgulayarak işletimi kolay, esnek ve uygun fiyatlı hazır bulut çözümlerinin artması ile dijitalleşen firmaların rekabette farklılaşma yolundaki işlerinin kolaylaştığını vurguluyor.

Bir günde kurulabilen bulut hizmetini almaya başlayan BT yöneticileri ve ekiplerinin böylece operasyonel işlerle zaman kaybetmek yerine kurumunun rekabette farklılaşması için gereken aksiyonları gerçekleştirebildiğini dile getiren Clonera, altyapısında Veeam Cloud Connect teknolojisinin kullanıldığı bulut veri yedekleme çözümünü de ücretsiz sunuyor.

Etiketler: , , , ,