Bu Kamerayla Gözünüz Arkada Kalmayacak

Evde yalnız bırakmaktan korktuğunuz bir hayvan dostunuz mu var? Yoksa televizyon izlerken bebeğinizi nasıl uyuduğuna da göz ucuyla bakmak mı istiyorsunuz? Ya da siz evde yokken izinsiz girişleri takip etmek mi amacınız? Bu sorulardan bir tanesine evet cevabı veriyorsanız tam da size göre bir üründen bahsedeceğiz: Anker T8410 EUFY Güvenlik Kamerası.

Yeni nesil güvenlik kameraları, ev ve iş yerini uzaktan izleme işlevlerinin yanına kişileri ve evcil hayvanları otomatik tespit ve takip etme, çift yönlü ses iletim ile iletişim kurma gibi özellikleri ekliyor. Anker’in Türkiye’de yeni satışa sunduğu ve yapay zeka özellikleriyle donanan Eufy Indoor Cam 2K Pan and Tilt güvenlik kamerası, 360 derece dönebilen kızılötesi gece görüşü, hareket tanıma, sesli kumanda gibi özelliklerin yanı sıra, yüksek çözünürlüğüyle de bu alana iddialı bir giriş yaptı.

Bu canavar, test merkezime girdiği andan itibaren bir anda odak noktası olmayı başardı. Zira çoğumuzun evde olduğu dönemde ev içindeki kontroller de önem kazandı. Ben kendi adama köpeğimiz Vega’nın geceleri nasıl geçirdiğiyle ilgili deneyimlerimi anlatacağım. Öncelikle ürünü kullanabilmek için Anker’in Eufy Security uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Uygulamayı yükledikten sonra kamerayı elektriğe bağlayıp bluetooth özelliğini açtıktan hemen sonra telefonunuz ile kamera birbirini görmeye başlıyor.

Vega

İlk adımda dikkat etmeniz gereken kameraya mini bir SD kart takma gereksinimi. Üretici firma sizi buna mecbur bırakmamış ama siz de benim gibi ‘takayım bir 256 GB’lık kart hafıza derdim olmasın’ diyenlerdenseniz lensin alt bölümünde yer alan yuvaya kartınızı takın ve rahat edin.

Sonrasında uygulama içinden istediğiniz tüm ayarları yapabiliyorsunuz. İlk kullanmaya başladığımda her hareket algılamasında bana videolu bilgi göndermesini istedim uygulamadan. Tabii başlarda köpeğinizin her hareketinin videosunu telefonunuzdan izlemek eğlenceli gelse de sizin de evinizde Vega gibi hareketli bir köpeğiniz varsa dakika başı gelen ‘odanızda bir hareket algılandı’ videoları bir süre sonra yerini ‘Ehh bi uyu artık yaa’ serzenişlerine bırakabilir. Ancak uygulama ayarlarından bu bildirimleri kapatabilir ya da zamanlamasını kolayca düzenleyebilirsiniz.

256 bit şifreleme ile veri gizliliği üst seviyede

Az öncede belirttiğim üzere özel mobil uygulaması ile hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılabilen kamera, şüpheli bir hareket tespit ettiğinde sahibini, mobil cihaza gönderdiği bildirimle saniyeler içerisinde uyarıyor. Son dönemde ortaya çıkan güvenlik problemlerine karşı endişeleri ortadan kaldıran kamera, kayıtları istendiğinde sadece yerel ortamda, yani kamera sahibinin cihazı üzerinde tutuyor. Bulut üzerinde depolanan verileri endüstride yüksek bir standart olarak kabul edilen 256 bit şifreli bağlantı üzerinden aktaran sistem, böylece kişisel gizliliği en iyi şekilde koruyor.

Yapay zeka desteği ile gerçek “akıllı güvenlik kamerası”

Anker T8410 EUFY Güvenlik Kamerası, yapay zeka desteği ile insanları ve evcil hayvanları tanıyabiliyor ve istendiğinde, hareket eden kişileri ya da evcil hayvanları takip edebiliyor. Yatay eksende 360 derece, dikey eksende de 96 derecelik açıda dönüş yapabilen cihaz, bu sayede, olabildiğince geniş bir görüş alanı sunuyor.

Yapay zekanın bu ürüne getirdiği özelliklerden birisi de akıllı kayıt. Hareket tanıma, gece görüşü gibi özellikleri ile hem sadece önemli durumları yakalayabilen hem de her koşulda çalışabilen kamera, sahip olduğu 2K çözünürlük ile kurulu olduğu mekanda tam olarak ne olup bittiğini görmenizi sağlıyor.

Son olarak ürünü fiyatını da yazalım ve bitirelim. Ürünün fiyatı alışveriş sitelerinde 429 TL. Ancak bir tanesinde 379 TL’lik bir kampanya var. Hangisi diye merak edenleri internet aramasına yönlendirelim ve keyifli alışverişler dileyelim.

Bir bakışta Anker T8410 EUFY Güvenlik Kamerası

Donanım Özellikleri
Boyutlar 75x75x108 mm
Ağırlık 217g
Güç İsteri 5V/2A DC
Pan & Tilt 360° Dikey 96° Yatay

Video Özellikleri
Çözünürlük 2K
Görüş Açısı 125°
Görüntü Sensörü 1/2.7″ CMOS
Gece Görüşü 8 IR LEDs Illuminates up to 32.8 feet (10m)
Zoom 8x

Operasyonel Özellikler
Wi-Fi Bağlantısı Sadece 2.4 Ghz
Çalışma sıcaklığı aralığı 0°C~40 °C
Çalışma nem aralığı < 90% at 40°C

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?