Bitay’da Üst Düzey Atama

Türkiye’nin uluslararası ilk kripto para borsası olan Bitay’da Pazarlama, İş Geliştirme ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nilay Özmen oldu. Nilay Özmen kariyeri boyunca teknoloji alanında birçok yenilikçi projenin sahibi ve yürütücüsü olarak görev yaptı.

Bitay Teknoloji, üst düzey atamalar ve transferlerle yönetim yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Demirören Medya Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Nilay Özmen, Pazarlama, İş Geliştirme ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Bitay ailesine katıldı. Bitay, teknoloji alanında uzun yıllar farklı sektörlerde birçok yenilikçi projeye öncülük eden Özmen ile yurtdışında büyüme iddiasını güçlendirdi.

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde, Pazarlama ve İnsan Kaynakları Dallarında Yüksek Lisansını tamamlayan Özmen bu alanlarda MBA derecesine sahip. Kariyerine Advantage/Benkar A.Ş.’de Proje Yöneticisi ve Sistem Mühendisi olarak başlayan Özmen, 2000-2003 yılları arasında HSBC Bank Veri Ambarları, Müşteri Sadakati ve Kampanya Yönetimi Programları Yöneticisi ve Yazılım Mühendisi olarak görev yaptı. Özmen, 2003 yılında adım attığı Turkcell’de 2020 yılına kadar “Kıdemli Sistem Analisti”, “İş Zekası Projeleri Yöneticisi”, “Müşteri Yönetimi, Kampanya ve Sistem Altyapı Projeleri Teknik Program Yöneticisi”, “Sağlık ve Eğitim Ürünleri Mimarı ve Program Yöneticisi”, “Yeni Teknolojiler, Bilgi Servisleri, Bulut Bilişim, Mobil Cihaz Yönetim Ürünleri Müdürü”, “Eğitim ve Kamu Sektörü Çözüm Mimarı” ve “Satış İş Geliştirme Müdürü” pozisyonlarında çalıştı.

Yenilikçi projelere öncülük etti

2020’de BELBİM AŞ’de Pazarlama Direktörü görevine getirilen Nilay Özmen, burada İstanbulkart’ın ulaşım kartından şehir yaşam kartına dönüşümünü sağladı. İstanbulkart markasının yenilemesi, yeniden konumlandırılması ve ulaşım dışı ekosistemini geliştiren Özmen, İş Geliştirme, Kanal Yönetimi, Sözleşme Yönetimi, Kurumsal İletişim ekiplerini yönetti. 2021 Ocak’ta Demirören Medya’ya Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Nilay Özmen, grubun eğitim ve teknoloji yatırımlarını yönetirken, “Kolay Kampüs” markasını yaratarak her yaştan kullanıcıya uygun içerik ekosistemiyle yeni nesil bir eğitim pazaryeri oluşturdu. Nilay Özmen Kasım ayı itibariyle; Estonya, Amerika, Hindistan, Hollanda ve Türkiye’de Blockchain ve finansal teknoloji faaliyetlerini sürdüren Bitay’da Genel Müdür Yardımcısı olarak yeni görevine başladı.

Etiketler: ,