“Bilişim 500 Tamam, Sırada Zirve Var”

Geçtiğimiz haftalarda Bilişim 500 araştırması ile Türkiye Bilişim sektörünün 2017 rakamlarını açıklayan BThaber Şirketler Grubu, başarıyla bitirilen bu etkinliğin ardından tüm enerjisini Bilişim Zirvesi 2018’e yöneltti.

Türkiye’nin bilişimin gücüyle yükselmesine katkı sağlayan teknoloji sektörü şirketlerinin dahil olduğu “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2017 – Bilişim 500” araştırmasının sonuçları, 5 Temmuz’da İstanbul’da düzenlenen törenle açıklanmıştı. Tören sırasında görüşlerini aldığımız BThaber Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe, “Türkiye bilişim ve teknoloji sektörünün tek referans kaynağı olan Bilişim 500 araştırmamızı bu yıl 19’uncu defa düzenledik. Bilişim 500 araştırması bilişim sektörünün gelişimine, şirketlerin hem pazarlarını hem de rakiplerini değerlendirmelerine önemli katkılar sağlıyor. Ölçemezseniz, yönetemezsiniz ve geliştiremezsiniz. Bu nedenle bu çalışma ile farklı parametrelerle sektörün yıllık gelişimini gözler önüne seriyoruz” dedi.

Sırada Bilişim Zirvesi var

BThaber şirketler grubunun bir diğer amiral gemisi ise Bilişim Zirvesi. Zirvenin bu yıl 21-22 Kasım tarihlerinden düzenleneceğine dikkat çeken Göçe, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Çok yoğun bir şekilde emek verdiğimiz Bilişim 500’ü bitirdik. Ancak durmak yok. Şimdi de hedefimiz tüm sektörün bir araya geleceği yeni bir zirveye imza atmak. Bu yıl zirvemizin on sekizincisine imza atacağız. Zirvenin, ilk günkü heyecanıyla tüm sektörün buluşma noktası olmasını planlıyoruz.”

Murat Göçe’nin Bilişim 500 ve Bilişim Zirvesi ile ilgili görüşlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.