BASF, UBench’in Çoğunluk Hissesini Satın Aldı

Yenilikçi internet platformu, toplam araç yaşam döngüsü yönetimini sürücülere yönelik mobilite servisinin iyileştirilmesiyle bir araya getiriyor. İşlem, BASF’nin Otomotiv Tamir Boyaları işindeki pazar pozisyonunu güçlendiriyor

BASF, Belçika’da Turnhout ve Geel’de ofisleri bulunan internet platformu UBench’in çoğunluk hissesini 30 Eylül günü satın aldı. Her iki şirket de işlemle ilgili finansal ayrıntıları açıklamama kararı aldı. İşlem, UBench International NV, CarRoll BVBA ve DLight BVBA’yı kapsıyor. Bu işlem için yasal onayların alınması gerekmiyor.

UBench ve 30’un üzerindeki çalışanı, şirket içerisinde geliştirilen internet platformunu sürekli olarak geliştiriyor ve kiralama şirketleri, sigorta şirketleri, otomobil üreticileri ve büyük filolara sahip şirketler gibi otomotiv satış sonrası pazarında yer alan çeşitli müşterilere yönelik servis portföyünü yönetiyor.

BASF Boya Bölümü Başkanı Dirk Bremm, “Bu işlem, BASF’nin Otomotiv Tamir Boyaları uzmanlığını premium boyanın ötesinde büyütme ve müşteri deneyimini arttırma konusundaki stratejik ve uzun vadeli taahhüdünü yansıtıyor.” dedi.

BASF Avrupa Otomotiv Tamir Boyaları Kıdemli Başkan Yardımcısı Katja Scharpwinkel, “UBench, servis çözümleri sunarak portföyümüzü arttıran bir işbirlikçi dijital platform şirketi. Otomotiv satış sonrası sektöründeki tüm oyuncuları bir araya getirerek, hızlı büyüyen otomotiv servisi segmentindeki pozisyonumuzu güçlendiriyoruz.” dedi.

UBench, yeni kurulan UBench BV bünyesinde bağımsız bir şirket olarak mevcut faaliyetlerini yürütmeye devam edecek. UBench Kurucusu ve CEO’su Peter Verbraeken, şirketin tutarlılığını ve gelecekteki stratejik gelişimini desteklemek üzere azınlık hissesine sahip olacak.