Başarı İçin Müşteriye Birden Çok Kanaldan Ulaşılmalı

Enterprise Next röportajlarında konuğumuz Infobip Türkiye Genel Müdürü Pelin Şeker oldu.

Infobip; SMS, e-posta, WhatsApp, Livechat, Viber, Sosyal Medya gibi birçok kanalla bu segmente öncülük ediyor. Infobip Türkiye Genel Müdürü Pelin Şeker, her 10 kişiden 9’unun iletişim kanalları arasında sorunsuz hizmet talep ettiğine vurgu yaparak, tüketici memnuniyetini sağlamada çok kanallı müşteri deneyiminin büyük önemi olduğunu ifade ediyor.

Memnuniyetin odağında dijital dönüşüm var

Müşteri yolculuğunun her aşamasında dijital dönüşümün sağladığı faydalarla karşılaşıldığını söyleyen Pelin Şeker, “Değişimi ön gören şirketler, dijitalleşmeye ve müşteri deneyimini geliştirmeye yönelik yatırımlarına oldukça erken başladı. Salgın döneminde ise bu yatırımların arttığını görüyoruz. Böyle zamanlarda müşteriler özelinde kişisel hizmetler ve artan etkileşim daha fazla önem kazanıyor. İş ve operasyonlara baktığımızda ise gerçek zamanlı teklifler sunmak, satın alma sırasında kişiselleştirilmiş destek sağlamak, müşteri sorularında bekleme sürelerini azaltmak, sipariş takip süreçlerini iyileştirmek ve bir sonraki aşamada daha iyisini yapmak için müşteri davranışları ile geri bildirimleri takip etmek de önem taşıyor” diyor.

Infobip, Peerless Network’ü satın alıyor

Infobip Group, küresel VoIP sağlayıcısı Peerless Network ile satın alma anlaşması imzaladığını ve Infobip’in bir yıldan kısa bir süre içinde dördüncü satın alımını gerçekleştirdiğini de duyurdu. Satın alma, Infobip’in devam eden yatırımları ve Aralık 2020’de kapanan ABD mesajlaşma ağırlıklı OpenMarket’i daha önce satın alması üzerine inşa edildi. 2021’in ilk çeyreği gelirleri, ana işkolunda devam eden kullanım büyümesinin yanı sıra 300 milyon dolarlık OpenMarket satın alımının katkısının bir uzantısı olarak yıllık bazda yüzde 55 arttı. Diğer satın almalar arasında Nisan ayında satın alınan geliştirici Shift Conference franchise ve Mayıs 2021’de dünyanın bir numaralı SMS güvenlik duvarı sağlayıcısı Anam yer alıyor.

Infobip Türkiye Genel Müdürü Pelin Şeker ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbeti aşağıdan izleyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. hikmet kenan yozgatlı 13 Aralık 2021