Acronis’ten Geliştiricilere Acronis Siber Platformuna Erken Erişim

Genişletilmiş API erişimi, yazılım geliştiricilere; kendi yazılımlarını Acronis Siber Platformu’nda geliştirmelerine olanak tanıyarak siber koruma çözümleri için kontrol, kolaylık, verimlilik, güvenilirlik ve güvenlik sağlıyor.

Acronis, geniş ekosistemindeki fırsatlarını genişletirken, genişleyen üçüncü taraf geliştiricinin Acronis Siber Platformuna genişleyen işlevselliği ve uygulama entegrasyonlarını teşvik etmesini sağlayan çekirdek platformlarının açıldığını duyurdu.

Şirketin mevcut hizmetlerinin temeli olan Acronis Cyber Platformunda, yazılım geliştirme kitleri (SDK) ve örnek kodlarla desteklenen bir dizi API bulunuyor. Acronis, platformu daha önce yalnızca Acronis’e sunulan ve ConnectWise, Microsoft ve Google gibi entegrasyon ortaklarını seçen bir erişim sağlayan yeni açık API’lerle açıyor.

Platforma erişerek, geliştiriciler yeni veri kaynakları, yeni veri konumları, yeni veri yönetimi işlevleri yaratabilir ve uygulamalarını Acronis siber koruma çözümleri ile entegre edebiliyor. Ek olarak, Acronis’i uygulamalarına, sistemlerine veya pazarlarına entegre etmek mümkün. Bunu yaparak, ISV’ler, OEM’ler, servis sağlayıcılar, satıcılar ve müşteriler yeni gelir elde edebiliyor ve kendileri ve Acronis ekosistemi için daha fazla sayıda kullanım durumu çözebiliyor. Acronis şu anda 50 bin kanal ortağı, 500 bin işletme ve 5 milyon son kullanıcı topluluğuna hizmet veriyor.

Siber Güvenlik Hayatın Bir Parçası

Acronis Siber Platformunun geliştiricilere açılması, Acronis’in modern siber korumanın veri koruması, siber güvenlik ve gizlilik içermesi gerektiği vizyonunu hayata geçirme planının bir parçası. Modern veri ihtiyaçları günlük olarak veri miktarından farklı kullanımlarına, veri kaynağı ve lokasyon sayısına kadar artıyor. Verileri tam olarak yönetmenin ve korumanın tek yolu, verilerin güvenliğini, erişilebilirliğini, gizliliğini, özgünlüğünü ve güvenliğini yani Beş Siber Koruma Vektörünü (SAPAS) ele almak olarak görülüyor.

Yedekleme, dosya senkronizasyonu ve paylaşım, noter ve felaket kurtarma için mevcut Acronis hizmetleri zaten SAPAS için tasarlanmış ve Acronis Cyber Infrastructure, Acronis Cyber Cloud ve Acronis Cyber Platformunun API’leri üzerine kurulu.

“Kanıtlanmış siber koruma çözümlerimizi platformumuzun ve API’lerinin açılmasıyla genişletmek, vizyonumuzu pazara sunmakta ve ISV’lere, OEM’lere, servis sağlayıcılara ve geliştiricilere kuruluşlarındaki uygulamalarını genişletme ve Acronis paketinin veya siberin işlevselliğini genişletme fırsatı sunmaktadır ”diyen Acronis Kurucusu ve CEO’su Serguei“ SB ”Beloussov, sözlerini şöyle bitirdi:
“Mühendisliğin mükemmelliği ile tanınıyoruz ve dünyanın her yerindeki geliştiricilerin hızlı yeniliklerini görmeyi umuyoruz. Çünkü AI, IoT, edge ve bulut gibi kaynaklardan gelen dünya verilerinin büyük büyümesini artırıyorlar. ISV’ler, OEM’ler, servis sağlayıcılar, müşteriler ve ortaklar, Acronis Cyber Platformunu kurarak ve Acronis değer zincirine erişerek, işletmeleri için gelirlerini farklılaştırabilir ve artırabilir. ”