Acronis ve Dünya Ekonomik Forumu Siber Güvenlik Merkezi El Sıkıştı

Hızla gelişen siber suç ortamıyla mücadele eden Acronis, sistematik siber güvenlik zorluklarını ele almayı ve dijital güveni geliştirmeyi amaçlayan çabalara siber koruma içgörüleri getiriyor.

Acronis, bugün dünyanın artan siber güvenlik tehditlerine yanıt vermek için bu özel-kamu ağının çabalarına katılmak üzere Dünya Ekonomik Forumu Siber Güvenlik Merkezi (World Economic Forum Center for Cybersecurity) ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Dijital ekonomi dünya çapında giderek artan bir itici güç haline geldikçe, siber güvenlik birincil endişe haline geliyor. İş dünyası, hükümetler, sivil toplum örgütleri, akademi dünyası ve çok sayıda sektörden liderleri bir araya getiren Dünya Ekonomik Forumu Siber Güvenlik Merkezi, siber güvenliği kamu ve özel kuruluşlar için değer ve fırsatlar yaratan bir rekabet avantajı olarak savunuyor.

Bu ortaklık sayesinde Acronis, geleceğin güvenlik ve koruma zorluklarını çözecek yenilikler geliştirmek için siber güvenliğe kapsamlı bir yaklaşım sağlayan siber korumaya benzersiz yaklaşımına katkıda bulunacak. Acronis, özellikle güvenlik ve siber dayanıklılık stratejileri hakkında rehberlik sağlarken, temel siber güvenlik sorunlarına ilişkin temel bir anlayış oluşturmaya yardımcı olmak için Siber Risk ve Kurumsal Yönetişim projesine de katılacak.

Acronis Kurucusu ve CEO’su Serguei “SB” Beloussov, “Forum’un en son küresel risk raporu, en büyük beş küresel tehdidin siber güvenlikle ilgili olduğunu ve en acil tehlikeler arasında siber saldırılar ve veri hırsızlığı olduğunu” belirtti. Beloussov, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Siber korumanın yeni BT disiplininin ön saflarında yer alan Acronis, günümüz kurumlarının karşı karşıya olduğu koruma zorluklarına benzersiz ve kapsamlı bir bakış açısı getiriyor. Meslektaşlarımızla işbirliği yaparak, işletme ve hükümet liderlerinin modern dünyanın siber güvenlik yükümlülüklerini yerine getirmek için gereken araçlara ve çerçevelere sahip olmasını sağlayabiliriz.”

Serguei “SB” Beloussov, şirketin platforma yeni katılımının bir parçası olarak uzmanlığını Siber Güvenlik Merkezi’nin 16-17 Kasım 2020’deki yıllık toplantısında katılımcılarla paylaştı.

“Siber güvenlik, dijital dünyada kritik bir önem taşıyor. Ancak her gün başarılı ihlallere tanık oluyoruz. Acronis, beş koruma katmanını tek bir potada yerel olarak bütünleştiren benzersiz bir siber koruma platformu sunuyor: Önleme, tespit, müdahale, kurtarma ve adli tıp” diyen Acronis Yönetim Kurulu Başkanı René Bonvanie ekliyor:
“Bunu yaparken Acronis, modern siber güvenlik zorluklarına son derece etkili ve verimli bir yaklaşım sunuyor.”

Acronis ve Dünya Ekonomik Forumu Siber Güvenlik Merkezi tarafından başlatılan ortaklık aynı zamanda hem özel sektörden hem de kamu sektöründen kurumsal liderlerin kısmen bütüncül siber koruma yaklaşımı kullanılarak geliştirilen strateji ve yönetişim standartlarından yararlanacağı anlamına da geliyor.