Acronis, Goldman Sachs’ın Önderliğinde 147 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Aldı

Bu yatırımla Acronis’in satın almalar yapmasının önü açılırken, mühendislik ekibini genişletmek ve Acronis SCS ortaklığında Kuzey Amerika’daki ticari büyümeyi hızlandırmak için fon da sağlanmış oldu.

Siber güvenlik şirketi Acronis, Goldman Sachs liderliğindeki 147 milyon dolarlık yatırım turunu açıkladı. Yatırım turu, şirketin değerini bir milyar dolardan fazla değerlendiriyor ve Acronis’in Singapur, Bulgaristan ve Arizona’daki mühendislik ekibini genişletmesini, ek veri merkezleri inşa etmesini ve satın alımlar yoluyla büyümesini sağlıyor. Ek olarak, Acronis sermayeyi, Kuzey Amerika’daki ticari büyümeyi hızlandırmak için, bağımsız bir yazılım satıcısı ve kamu sektörü distribütörü olan Acronis SCS ile ortaklaşa kullanacak.

2003’te Singapur’da kurulan ve 2008’de İsviçre ofisi açan Acronis’in şu anda 18 ülkede 1.400’den fazla çalışanı var. Acronis çözümleri, 5 milyondan fazla tüketici ve Fortune 1000 şirketlerinin yüzde 80’i dahil olmak üzere 500.000 işletme tarafından kullanılıyor. Acronis siber koruma ürünleri, 150’den fazla ülkede 30.000’den fazla dilde 50.000 ortak ve servis sağlayıcılar aracılığıyla mevcut.

Goldman Sachs‘ yatırımı için heyecanlı olduklarını belirten  Acronis Kurucusu ve CEO’su Serguei Beloussov, “2018’de Acronis yüzde 20 ticari büyüme elde etti ve 2019’da Acronis Cyber Cloud işi yüzde 100’ün üzerinde büyüdüğü için yüzde 30’un üzerinde bir büyüme peşinde. Kısa süre önce, üçüncü tarafların siber koruma çözümlerimizi müşterilerinin ve ortaklarının ihtiyaçlarına göre özelleştirmelerini, genişletmelerini ve entegre etmelerini sağlayan Acronis Cyber Platformunu duyurduk. Goldman Sachs liderliğindeki yatırım turu, şirket satın alımlarını ve ek kaynakları satın alarak ürün geliştirmeyi hızlı bir şekilde izlememize ve büyümeyi hızlandırmamıza yardımcı olacak” dedi.