Acron Bilişim’den Akademik Eğitim

Acron Bilişim, Yeditepe Üniversitesi iş birliği ile yaklaşık 4 hafta süren bir SAP eğitim programına imza attı. Şirketin uzman danışmanları, dünyanın önde gelen kurumsal yazılım programlarından SAP özelindeki farklı modüllerle ilgili deneyimlerini üniversite öğrencileri ile paylaştı.

Acron Bilişim, dijital dönüşüme yaptığı katkılarla Türkiye’deki ve dünyadaki paydaşlarını en güncel kurumsal yazılımlarla buluştururken, geleceğin danışmanlarının yetişmesine de katkı sağlıyor. Acron, bu kapsamda iş birliğine gittiği Yeditepe Üniversitesi ile birlikte 4 haftalık bir eğitim programını hayata geçirdi.

Acron Bilişim Genel Müdürü Özgür Yavuzkara, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Acron olarak bu tür akademik iş birliklerine son derece açığız ve her zaman için üniversitelerimizi destekliyoruz. Yeditepe Üniversitesi’nden bu yönde bir talep geldiğinde de memnuniyetle karşıladık. SAP University Aliances Programı dahilinde, bizler de danışmanlarımızı bu süreçte eğitmen olarak konumlandırdık. Burada SAP uygulamalarının pratikteki kullanımı özelinde öğrencilerimizle önemli içerikler paylaştık. Öğrenciler, önümüzdeki dönemde kariyer hedefi olarak danışmanlık seçseler de seçmeseler de iş yaşamı boyunca benzer sistemleri kullanacaklar. Arka planda programların nasıl işlediğini anlamaları açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki senelerde de bu tür akademik iş birliklerine devam edeceğiz. Bu tür programlar, ACRON özelinde yeteneklerin keşfi açısından da önemli diye düşünüyorum” dedi.

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Arzu Baloğlu ise eğitim süreci ile ilgili olarak; “Teorik olarak paylaştığımız derslerin pratikte de uygulanması, öğrencilere büyük fayda sağlıyor. Öğrencilerimizin daha fazla konuyu bilerek mezun olmaları, sonradan meslek hayatında kendi kendilerini eğitmeleri açısından da önemli. Özellikle süreç, yani -Process Management- konusunun SAP özelinde nasıl yönetildiği ile ilgili Acron Bilişim danışmanları önemli içerikler paylaştılar. Bu formatla önümüzdeki dönemlerde de eğitimlere devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Acron Bilişim Finansal Uygulamalar Yöneticisi Selda Aybak, eğitimlerin içeriği ile ilgili olarak; “Eğitimler lojistik ve finansal modülleri içeriyor. Daha önce akademik anlamda öğrencilerin eğitim aldığı konularda, SAP süreçleri ile ilgili pratik paylaşımlarda bulunduk. Lojistik uygulamalarda malzeme yönetimi, satış dağıtım, üretim planlama, finansal uygulamalarda da maliyet muhasebesi süreçleri üzerinden öğrencilerimizle bilgi paylaşımında bulunduk” dedi.

Acron Bilişim İnsan Kaynakları Yöneticisi Merve Eler ise İK süreçleri açısından yaptığı değerlendirmede; “Öğrenciler için bu eğitimlerin çok verimli olduğunu düşünüyorum. Öğrenciler eğitim süresince teorik olarak aldıkları bilgilerin pratikte uygulanma sahasını görme şansı yakaladılar. Mezun olduktan sonra yetiştirilmek üzere başvuruda bulunduklarında, bu katkıların kendileri için çok önemli bir fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bizler de junior seviyesindeki adaylara çok önem veriyoruz. Bizim için de nitelikli aday sağlama açısından üniversite iş birlikleri çok önemli” ifadelerine yer verdi.

Şirketin deneyimli danışmanlarından İzzet Selim, Serdar Alyanak, Anıl Taşkın ve Sinan Aral tarafından verilen eğitimler, SAP’nin önde gelen modülleri olan; MM, PP, SD ve CO kapsamında hayata geçirildi. 30 öğrencinin katıldığı eğitim programı sonunda katılımcılar, sertifikalarını aldı. Eğitim programının gelecek dönemlerde de devam etmesi bekleniyor.