​Zyxel Nebula Ürün Ailesi Yeni Üyelerle Büyümeye Devam Ediyor

Nebula Ürün Ailesi’ne yeni özellikler ekleyen Zyxel, “Dinamik WiFi Şifresi” seçeneği ile güvenliği en uç noktaya taşıyor.

Zyxel, bulut tabanlı Nebula Çözüm Ailesi’ne yeni ürünler ekledi. Gün geçtikçe zenginleşen seri, eklenen yeni özellikler ile daha dinamik bir yapıya kavuştu. Zyxel Networks, Nebula Bulut Çözümleri yönetim paneline entegre edilen “Dinamik Ön Paylaşımlı Kişiye Özel WiFi Şifresi Oluşturma Özelliği” ile küçük ölçekli işletmelerin veri güvenliğini en üst seviyeye taşımayı hedefliyor. DPPSK (Dynamic Personal Pre-Shared Key) – Dinamik Kişiye Özel WiFi Şifresi oluşturma seçeneği, alışveriş merkezleri gibi toplu yaşam alanlarında siber korsanlarla mücadelede etkin görev alıyor.

AVM’deki herhangi bir kafenin veya butiğin Wi-Fi erişim şifresi; hem çalışanlar, hem de ziyaretçiler tarafından kullanılır. Bu nedenle Wi-Fi şifreleri, alışveriş merkezlerinde veri güvenliğini riske atabilir. Ortak şifre, ağ güvenliği için bir tehdit unsuru haline gelebilir.

Nebula’nın *DPPSK özelliği sayesinde; her kullanıcıya farklı bir WiFi şifresi vermek mümkün olabiliyor.Nebula kontrol panelinde yer alan bir düğmeye dokunarak, parolaların süresi belirli bir zaman dilimi içinde sona erecek şekilde oluşturulabiliyor. Böylece birden fazla kullanıcı için Wi-Fi erişiminin yönetimi; basit, kullanışlı ve çok daha güvenli hale getirilebiliyor.

Zyxel Kanal Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal’ın verdiği bilgiye göre; DPPSK özelliği, servis sağlayıcı konumundaki firmaların, sistem entegratörlerinin ve bilgi işlem yöneticilerinin işlerini kolaylaştırıyor.

“Bulut kimlik doğrulaması ile Wi-Fi yönetimini çok daha kolay ve güvenli hale getirdik. Bu özellik, küçük ve orta ölçekli firmalara büyük kolaylık sağlıyor” diyen Erünsal, “Kişisel Wi-Fi kimlik doğrulama seçeneğini sunan ilk bulut ağı çözümü olan Nebula ile bireylerin ve kurumların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu özellik sayesinde örneğin mağaza çalışanları için ayrı, mağaza ziyaretçileri için ayrı bir şifre oluşturulabiliyor. Nebula’nın gelişmiş güvenlik ve kimlik doğrulama özellikleri, işletmelerin ağlarını siber korsanlara karşı daha etkin koruma ve yönetme imkanı sunuyor. Böylece, veri güvenliği konusunda Zyxel Networks’e güvenen kurumlar, kendi ana işlerine odaklanıp verimlilikleri artırabiliyor” şeklinde konuşuyor.

CCTV Switchlerimiz; GS1350 Nebula Ailesine Katıldı

Zyxel Nebula Çözüm Ailesi’nin en yeni üyesi olan GS1350 model switchler PoE (Power over Ethernet – Ethernet üzerinden Güç) desteği sayesinde işletmelerin iletişim giderlerini minimize ediyor. Günümüzde şirketlerde IP güvenlik kamerası ve IP telefonlara olan ihtiyacın gün geçtikçe artması neticesinde kurulum karmaşası bir yana, işletme maliyetleri de yükseliyor.Daha az kablo ve daha düşük kurulum maliyeti avantajı sunan Power Over Ethernet PoE switchler;hem veri iletimini, hem de güç ihtiyacını eş zamanlı olarak aynı kablo üzerinden sağlayarak işletmelerin iş yükünü hafifletiyor.

Standart PoE switchler yalnızca 100 metreye kadar iletim mesafelerine sahipken, GS1350 model switchler bu mesafeyi 250 metreye kadar çıkartabiliyor. GS1350 serisi güvenlik kameraları için kritik yönetim ve bakım gereksinimlerini de fazlasıyla karşılıyor. Ürünün “Otomatik Kamera Kurtarma” özelliği sayesinde bir IP kamerada arıza tespit edildikten sonra, switch otomatik olarak yeniden başlatılabiliyor ve kamera hızlıca çalışır duruma getirilebiliyor. Zyxel GS1350 model switchler, cihaz yazılımı veya konfigürasyon güncellemeleri için bakıma alındığında bile IP kameralara kesintisiz güç sağlamaya devam edebiliyor.Böylece kameralar 7/24 çalışır durumda kalabiliyor.

Bütçe Dostu Multi Fonksiyonel Erişim Noktası

Nebula’nın yeni SSID NAT(Network Address Translation) işleviyle, küçük işletmeler Nebula uyumlu erişim noktalarını (AP’ler) müşteri veya personel telefonları ile dizüstü bilgisayarlar gibi kablosuz istemcilere IP adresleri atayabilen bir yönlendirici veya ağ geçidi olarak konumlandırabiliyorlar. Böylelikle birçok küçük işletme için; ağ altyapısında fazladan cihaz kullanılmasına gerek kalmadığı için ek donanım maliyet yükü oluşmuyor.

Nebula ürün ailesi; seriye eklenen yeni WiFi 6 destekli erişim noktaları; WAX650S, WAX510D ve NWA110AX, websmart multi-gigabit XS1930 switch ve fully managed L2 gigabit GS2220 switch de dahil olmak üzere toplamda 52 üründen oluşuyor.