Oracle, İK Ekiplerinin Karmaşık Süreçleri Basitleştirmesine ve Bağlantılı bir İşyeri Oluşturmasına Yardımcı Oluyor

Yeni özellikler çalışan deneyimini artırıyor, kurumsal kültürü güçlendiriyor ve iş akışlarını otomatik hale getiriyor.

Oracle IK HRKuruluşların en iyi yetenekleri cezbetmelerine ve değişen çalışan beklentilerini karşılayabilmelerine yardımcı olmak için Oracle Oracle İnsan Kaynakları Yönetimi (HCM) Bulutu bünyesine bir dizi yeni özelliğin ve makine öğrenimi fonksiyonlarının dahil edildiğini duyurdu. Bu yenilikler, çalışanların kurum içindeki kariyer gelişimlerine yardımcı olacak, ekipler arası işbirliğini teşvik edecek ve İK ekiplerinin zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olacak şekilde iş akışlarını basitleştirecek ve verimli kılacak.

İşsizliğin rekor seviyede düşük oranlarda seyrettiği ve çalışan beklentilerinin de zirveya ulaştığı günümüzde yetenekleri cezbedebilmek ve elde tutabilmek için İK ekipleri, geleneksel uygulamaları yeniden ele alma ve yeni işyeri deneyimleri sunma konusunda baskı altındalar. Aynı zamanda İK liderlerinin de zaman harcayan süreçleri basitleştirmeleri ve böylece değişen iş ihtiyaçlarına hızlıca yanıt verebilecek ve anlamlı sonuçlar elde edebilecek esnekliğe sahip olmaları gerekiyor. Oracle HCM Bulutu’ndaki en son güncellemeler, bu zorlukları ele alıyor ve İK profesyonellerinin çalışanlar için sezgisel ve kişiye özel deneyimler oluşturmasına imkan sağlıyor.

“Çalışanlar, ses kullanarak etkileşim, cep telefonlarından her şeye erişme ve davranış tabanlı öneriler de dahil olmak üzere kişisel yaşamlarında sahip oldukları deneyimlerin aynılarının işte de olmasını bekliyor,” diyor Oracle HCM Bulutu’nun geliştirilmesinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Chris Leone. “Oracle’da, müşterilerimize istedikleri ve ihtiyaç duyduklarından daha fazlasını sunabilmek için inovasyon kültürümüzü temel alarak çalışıyoruz. Müşterilerimiz çalışanlar için sorunsuz bir deneyim sunarken bir diğer yandan da en son teknoloji ürünü araçlara ve çevik bir şekilde rekabet edebilme yeteneğine erişmek istiyorlar ve Oracle ile de bunu yapabiliyorlar.”

Çalışanları etkileşim halinde tutabilmek için Oracle HCM Bulutu, işletmelerin daha etkileşimli, daha kapsamlı ve daha bağlantılı bir işyeri deneyimi yaratmalarına yardımcı oluyor:

Dijital Asistan ile etkileşimli deneyimler: Çalışanlar için eylem içeren bir destek sunabilmek için Oracle Digital Assistant artık çalışan görüşmelerinin bağlamına göre atılacak adımları ve tavsiyeleri önerebiliyor. Ürünün yeni özellikleri arasında görevlere, hedeflere ve performans değerlendirmelerine erişim ve Oracle Digital Assistant aracılığıyla yöneticinin yapabileceği self-servis işlemler yer alıyor.
LinkedIn Profil Aktarma ve Recruiter System Connect ile kapsamlı deneyimler: Oracle ve LinkedIn müşterileri artık doğrudan LinkedIn profillerinden Oracle HCM Bulutu’na bilgileri aktarabiliyor. Bu sayede de çalışanlar yeni büyüme fırsatları elde ederken işverenler de kurum içi mobiliteyi daha fazla teşvik etmek için ihtiyaç duydukları bilgilere erişebiliyor. Recruiter System Connect ile ise müşeriler artık işe alma verimliliğini arttırmak için Oracle’ın işe alma çözümlerini LinkedIn Recruiter ile bağlayabiliyor.
Yeni Oracle Connections ile bağlantılı deneyimler: İşletmelerin daha güçlü bir işyeri kültürü oluşturmalarına yardımcı olmak için Oracle Connections, çalışanların kuruluş çapındaki ekip üyeleriyle bağlantı kurmalarını daha hızlı ve daha kolay bir hale getiriyor. Her bir çalışanın, becerilerini, ilgi alanlarını, başarılı projelerini ve çok daha fazla bilgiyi paylaşabileceği bir profil sayfası bulunuyor. Oracle Connections ayrıca çalışan dizinine yeni bir tüketici benzeri deneyim de katarak ekiplerin Connections ağı içinde geri bildirim vermelerini ve verilen geri bildirimleri de toplamasını sağlıyor.

Oracle HCM Bulutu’ndaki en son yenilikler arasında ise İK profesyonellerinin görevleri basitleştirerek zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olmak için otomatik hale getirilen iş akışları da yer alıyor:

Olay Tabanlı Süreçler: Yeni özellikler, olay tabanlı görevler için birden çok adımdan oluşan süreçleri otomatik hale getiriyor. Örneğin, bir çalışan evlendiğinde adını, adresini, vergi formlarını, vb. değiştirmek zorunda. Olay Tabanlı Süreçlerle sistem, gereken tüm adımları toplayarak ve sıradan görevleri otomatik hale getirerek çalışanlar için bu süreci basitleştiriyor.
HCM Experience Design Studio: HCM Experience Design Studio’daki güncellemeler, İK ekiplerinin kapsamlı iş süreçleri ve iş akışlarını hızlı ve kolay bir şekilde tasarlamasına yardımcı olmanın yanı sıra müşteri tanımlı varsayılan hale getirme ve doğrulama mantığını da oluşturabiliyor. Örneğin müşteriler, BT desteği olmadan çalışma saatlerine dayalı olarak tam veya yarı zamanlı çalışan statüsünü otomatik olarak belirlemek için şartlı varsayılan hale getirme özelliğini kullanabiliyor.
Karmaşık ve sektöre özel iş akışları için sezgisel Self-Servis: Yeni self-servis fonksiyonları, pozisyon yönetimi için kullanım kolaylığını geliştiriyor. Bu özellik bilhassa, İK’nın personel sayısını yönetirken otomatik kurallar ve pozisyon teifilerini belirlemesi gereken yüksek öğrenim, sağlık ve kamu sektöründeki, pozisyon bazlı kuruluşlar için faydalı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?