Oracle, Bulut ERP Kategorisindeki Liderliğini Sağlamlaştırıyor

Bulut ERP pazarında liderliğini ve vizyonunu kanıtlayan Oracle, Oracle Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Bulutu ve Kurumsal Performans Yönetimi (EPM) Bulutu’ndaki en son güncellemeleri duyurdu.

Bu güncellemeler sayesinde her boyuttan kuruluş, hem ürün yeniliklerinden hem de sektöre özel çözümlerden faydalanarak verimliliği arttırabilecek, maliyetleri düşürebilecek ve kontrolleri iyileştirebilecek.

“Oracle, finans ve operasyon ekiplerinin karşılaştığı değişen talepleri desteklemek için geliştirdiği yeni ve güçlü yenilikler ile Bulut ERP pazarındaki liderliğini pekiştirmeyi sürdürüyor,” diyor Oracle Uygulama Geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Rondy Ng. “Akıllı asistanların ve makine öğrenimi özelliklerinin Oracle ERP Bulutu’na entegre edilmesiyle birlikte müşteriler, çalışanları için sıradan – ama önemli – olan görevlerin sayısını azaltabiliyor. Bu da verimliliği ve doğruluğu iyileştirirken ve işle ilgili bilgileri ve karar verme sürecini geliştirirken çalışanlara, stratejik, yaratıcı ve tatmin edici çalışmalar için zaman kazandırıyor.”

Oracle ERP Bulutu’nda en son yapılan ürün ve makine öğrenimi güncellemeleri sayesinde her boyuttan kuruluş, yapay zeka, dijital asistan, doğal dil işleme ve Nesnelerin İnterneti alanındaki yeniliklerden hızlıca ve kolayca faydalanabiliyor.

Dijital Asistanlar: Zaman cetvellerini göndermek ve incelemek, projelerin durumunu takip etmek ve zaman girişi ve proje yönetimi sorunlarını üst merciye iletmek için gereken çalışmayı azaltıyor. Kullanıcılar, daha gelişmiş kullanıcı deneyimi ve artan iş verimliliği için etkileşimli kullanıcı arayüzü aracılığıyla asistan ile etkileşime girebiliyor.

Akıllı Doküman Tanıma: Manuel fatura girişini azaltmak veya ortadan kaldırmak amacıyla PDF’den ve diğer popüler finansal doküman formalarından finansal bilgilerin doğru ve verimli bir şekilde alınması sürecini iyileştiriyor. Kendi kendine öğrenme özelliği sayesinde sistem, tedarikçi faturalarını tanımakta ve işleme koymakta ve daha fazla doğruluk, daha hızlı erişim ve manuel giriş hatalarında azalma için zaman içinde fatura formatlarında yaşanan değişime de adapte oluyor.

Sezgisel Planlama: Oracle EPM Bulutu’ndaki bu yeni özellik, müşterilerin finansal ve operasyonel verilerdeki trendler ve düzenleri belirlemelerine ve bunlardan faydalanmalarına yardımcı oluyor. Otomatik Tahmin özelliği, müşterilerin tahminlere verilerin yükleme süresinde erişmelerini, tahmin ve öngörü farklılıklarını görmelerini, farklılık düzenlerini belirlemelerini ve süreç devam ederken planda revizyonlar yapmalarını sağlayarak planlama kararlarının kalitesini ve dakikliğini iyileştiriyor.

Abonelik Yönetimi ile IoT’den Gelir Elde Etme: Ürün hakkında elde edilen bilgileri iyileştirmek ve pazara kullanım esaslı ücretlendirme modellerini getirmek amacıyla sayaçlar aracılığıyla Nesnelerin İnterneti verilerini besleyerek müşterilerin yeni gelir kaynakları elde etmesini sağlar. Oracle Uygulama Yazılımları ile entegre edildiğinde kullanıcılar bir yandan faturalama ve gelirleri sorunsuz bir şekilde yönetirken bir diğer yandan da tüketim esaslı ücretlendirme ile esnek ve yeni üst satış ve çapraz satış imkanları yaratabilmektedir.

UFRS 16 Destekli Kira Muhasebesi: UFRS 16, ASC842 ve GASB87 muhasebe standartlarıyla uyumlu olarak tüm kira sözleşmeleri için tek bir veri havuzu sunarak, kira muhasebesini ve açıklama niteliğindeki raporlamaları otomatik hale getirerek kira yenilemeleri için gereken bilgileri iyileştirir ve işletmenin karar verme sürecini geliştirir.

Müşterilerin iş süreçlerini iyileştirmelerine ve daha hızlı değer elde etmelerine yardımcı olmak için Oracle ERP Bulutu’nda yapılan son güncellemeler ve yakın zamanda yapılacak olan bazı güncellemeler birçok sektörel ihtiyacı da ele almaktadır. Bunlar arasında şunlar yer almaktadır:

Yüksek Öğretim için Vocado Öğrenci Finansal Planlaması: Akademik ve finansal kararların bilgiye dayalı olarak alınmasını sağlar, öğrencilerin yardıma uygunluk süresini kısaltır ve yüksek öğretim kurumlarının uyumluluk şartlarını yerine getirmelerine yardımcı olarak mali yardımların işlenmesi sürecini iyileştirir. Federal veri kaynaklarıyla gerçek zamanlı senkronizasyon sayesinde programları destekleyen otomatik finansal yardım paketi, kurumların genel giderlerini ve yardımın işleme konulması süresini kısaltır.

Yüksek Öğretim, Sağlık ve Kamu Sektörü için İşgücü Dağılımı: Kullanıcıların bordro maliyetlerini doğru bir şekilde dağıtmalarına, işgücü çizelgeleri ile hataları azaltmalarına ve daha geliştirilmiş maliyet şeffaflığı ve analiz için denetim ve raporlama şartlarını yerine getirmelerine yardımcı olur. Bu sayede de müşteriler bütçeleme süreçlerini iyileştirerek kaynakları konusunda daha bilgili kararlar alabilmekte ve kar marjlarını etkileyen faktörleri daha iyi anlayabilmektedir.

Petrol ve Gaz için Ortak Girişim Muhasebesi: İşlemlerin işleme konulmasını otomatik hale getirerek ve beklentileri yönetmeye yönelik rol tabanlı araçları uygulamaya koyarak müşterilerin iş ortakları arasındaki ihtilafları azaltmasına, nakit akışını iyileştirmesine ve ortak girişimlerin finansal durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi sahibi olmasına yardımcı olur. Bu sayede müşteriler şeffaflığı ve ortak girişimdeki iş ortaklarıyla işbirliğini daha da iyileştirebilmektedir.

Oracle ERP Bulutu, Gartner’ın Ekim 2018’de düzenlenen Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Midsize Enterprises adlı çalışmasında tek Lider olarak adlandırılmıştır. Ayrıca Oracle (ERP Bulutu), Gartner’ın Mayıs 2019’da yayınlanan “Magic Quadrant for Cloud Core Financial Management Suites for Midsize, Large and Global Enterprises” adlı raporunda arka arkaya üçüncü kez Lider olarak seçilmiştir. Oracle, Gartner’ın Ağustos 2019’da yayınlanan “Magic Quadrant for Cloud Financial Planning and Analysis Solutions” adlı raporunda da yine arka arkaya üçüncü kez Lider olarak seçilmiştir.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?